„Wednesday”: 2. sezon nie trafi na Netfliksa? Pojawiły się problemy z licencją

i

Autor: materiały prasowe Netflix „Wednesday”: 2. sezon nie trafi na Netfliksa? Pojawiły się problemy z licencją

„Wednesday”: 2. sezon nie trafi na Netfliksa? Pojawiły się problemy z licencją

2023-01-03 12:39

„Wednesday” to jeden z największych zeszłorocznych hitów Netfliksa, który wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i podbija serwisy społecznościowe. Mimo to streamer milczy na temat zamówienia drugiego sezonu i chyba już wiemy dlaczego.

Czy „Wednesday” powróci z kolejnym sezonem? To pytanie od tygodni zadają sobie miłośnicy spin-offu „Rodziny Addamsów”, a teraz okazało się, że odpowiedź może wcale nie być taka prosta. Najnowsze doniesienia wskazują bowiem, że to nie ostrożność, czy niechęć włodarzy platformy gra tu pierwsze skrzypce, a kwestie licencyjne.

„Wednesday”: 2. sezon nie trafi na Netfliksa?

Jak donosi brytyjski Independent, powołując się na zaufane źródła, przygody panny Addams mogły trafić w ręce kogoś innego. Tak się bowiem składa, że pierwszy sezon zrealizowała dla Netfliksa wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer, która w ubiegłym roku stała się własnością Amazona. Istnieje zatem uzasadnione prawdopodobieństwo, że prawa do „Wednesday” przeszły na nowego właściciela i drugi sezon miałby pojawić się już na Prime Video, nie Netfliksie.

Podkreślam jednak jasno i wyraźnie – są to jedynie przecieki, nie oficjalne i potwierdzone informacje. Istnieje szansa, że Netflix i Amazon jakoś się dogadają – na trwające negocjacje wskazuje medialna cisza w temacie kontynuacji serialu. Co więcej, tuż po fuzji z MGM przedstawiciele Amazona zarzekali się, że nie zamierzają ograniczać dostępności tytułów tej wytwórni do oferty Prime Video. Czy słowa dotrzymają i co to oznacza dla „Wednesday”? Zobaczymy.

Seriale Netfliksa na 2023 rok – czeka nas jakiś hit na miarę „Wednesday” i „Dahmera”?

2023 rok zapowiada się wyśmienicie dla serialomaniaków. Nie tylko czekają nas liczne powroty cenionych seriali (choć kolejnej wizyty w Westeros jeszcze nie zaliczymy), ale także szereg ciekawych premier. Co zaś przygotował dla nas Netflix?

Tylko w pierwszej połowie roku nowych sezonów doczekają się „Ginny & Georgia”, „Wikingowie: Walhalla”, „You” i polskie „Sexify”. Ponadto do grudnia przyjdzie nam zobaczyć kolejne odsłony „Wiedźmina” i popularnego widowiska fantasy pt. „Cień i kość”. Z nowości czeka nas przede wszystkim sequel kultowego serialu „Różowe lata 70.”, oraz prequel „Bridgertonów” nakreślający losy królowej Charlotte. Czy któraś z tych produkcji powtórzy sukces „Wednesday” i „Dahmera”? Miejmy nadzieję, aczkolwiek czas pokaże.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1