Dahmer - Potwór powróci z kolejnymi sezonami! Co wiemy o nowych odcinkach i kiedy premiera?

i

Autor: materiały prasowe Netflix "Dahmer - Potwór" powróci z kolejnymi sezonami! Co wiemy o nowych odcinkach i kiedy premiera?

"Dahmer - Potwór" powróci z kolejnymi sezonami! Co wiemy o nowych odcinkach i kiedy premiera?

2022-11-08 12:36

"Dahmer - Potwór" to jeden z najpopularniejszych seriali w dziejach Netfliksa i choć przedstawił nam zamkniętą historię osławionego zbrodniarza, włodarze platformy podjęli decyzję o zrealizowaniu nie jednej, a dwóch kontynuacji. Co w nich zobaczymy i jaką formę przybierze serial?

Miłość Ryana Murphy'ego do antologii nie zna granic, czego kolejnym dowodem jest serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", który powróci do nas - a jakże - właśnie jako antologia. Netflix zamówił dwa kolejne sezony, jednak sam Jeffrey idzie w odstawkę. Na kogo tym razem padnie? 

"Dahmer - Potwór" powróci z kolejnymi sezonami

"Dahmer - Potwór" (darujmy sobie ten koszmarny pełny tytuł) to kolejna cegiełka do trwającej od lat mody na seryjnych morderców. Pod względem liczby treści oscylujących wokół ich tematyki, przynajmniej tych ekranowych, Netflix wysuwa się na prowadzenie. W bibliotece serwisu znaleźć możemy całą masę filmów i seriali (zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych), które nakreślają nam losy osławionych zwyrodnialców, którzy mordowali bliźnich, a potem przez lata nie schodzili z pierwszych stron gazet. Serial Ryana Murphy'ego i Iana Brennana okazał się olbrzymi hitem i drugim najczęściej oglądanym serialem anglojęzycznym w historii Netfliksa, ustępującym miejsca wyłącznie "Stranger Things". Nic zatem dziwnego, że włodarze platformy zdecydowali się na kontynuowanie dzieła, które zachwyciło nie tylko widzów i krytyków, ale też użytkowników TikToka (choć ten przypadek okazał się wyjątkowo niepokojący). 

Zatem, o czym opowiedzą kolejne odsłony "Potwora"? Zgodnie z zapowiedzią o zbrodniarzach, którzy wpłynęli na społeczeństwo, tj. najsłynniejszych seryjnych mordercach w dziejach kryminalistyki. Wybór jest dość spory i trudno przewidzieć, którą drogą pójdą twórcy. Osobiście pozwolę sobie dywagować, że a) nie będzie to Ted Bundy (bo ileż można wałkować jego temat), b) może być to Ed Gein, o którym wspomniano w historii Dahmera - taka kontynuacja wydawałaby się całkiem naturalna. Po cichu liczę jednak, że Murphy nie pójdzie na łatwiznę i sięgnie po życiorysy tych mniej znanych zbrodniarzy, by przedstawić je szerszej publice. Jak będzie ostatecznie - przekonamy się za jakiś czas. 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy seryjni mordercy, o których Netflix koniecznie powinien zrobić seriale true crime

Netflix wierzy w kryminały - "Obserwator" też doczeka się sequela

Powrót "Potwora" to nie koniec rewelacji z obozu Netfliksa. Kolejny serial Murphy'ego, który ukazał się tej jesieni, zyskał odpowiednią popularność, by otrzymać zamówienie na 2. sezon. Mowa o "Obserwatorze", bazującym na historii Watcher House w New Jersey. W tym przypadku znamy jednak jeszcze mniej szczegółów. 

Sonda
Lubisz seriale o seryjnych mordercach?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1