Netflix PAŹDZIERNIK 2022: najciekawsze premiery. Co warto obejrzeć na platformie?

i

Autor: materiały prasowe Netflix Netflix PAŹDZIERNIK 2022: najciekawsze premiery. Co warto obejrzeć na platformie?

Netflix PAŹDZIERNIK 2022: najciekawsze premiery. Co warto obejrzeć na platformie?

2022-09-28 15:17

Co ciekawego zadebiutuje na Netfliksie w październiku 2022 roku? Które filmy i seriale warto obejrzeć? Przejrzeliśmy listę nadchodzących premier Netfliksa i wyłoniliśmy dla was najciekawsze propozycje.

Netflix - filmy i seriale na październik 2022. Jakie produkcje zawitają na platformie w najbliższym miesiącu? Po które tytuły zdecydowanie powinniście sięgnąć? Postanowiliśmy wyłonić dla was listę najciekawszych filmowo-serialowych premier od giganta streamingowego.

Netflix PAŹDZIERNIK 2022 - najciekawsze premiery

Październik 2022 na Netfliksie to przede wszystkim horrory i prawdziwy wysyp obiecujących polskich produkcji. W ramach sezonu halloweenowego gigant straemingowy przygotował dla nas między innymi nową adaptację twórczości Stephena Kinga, powrót netfliksowego mistrza grozy Mike'a Flanagana, oraz zbiór mrocznych opowieści od samego Guillermo del Toro. Ponadto, przyjdzie nam obejrzeć serial o Powodzi Tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku, a także rodzimą komedię w odcinkach i polski horror. Krótko mówiąc: zapowiada się wyborny miesiąc! Pełną listę najciekawszych filmowo-serialowych premier Netfliksa na październik 2022 roku prezentujemy poniżej.

Netflix PAŹDZIERNIK 2022 - SERIALE

Poniżej znajdziecie najciekawsze serialowe premiery Netfliksa na październik 2022.

"Wielka Woda" - 5 października 2022 na Netflix

Mocny kandydat do tytułu najlepszego polskiego serialu ostatnich lat. W opisie fabuły czytamy: Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt), ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska), aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop) wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

"The Midnight Club" - 7 października 2022 na Netflix

Twórca wyśmienitego "The Haunting of Hill House" oraz jego godnego następcy "Bly Manor" powraca, tym razem w klimatach bardziej młodzieżowych. Serial opiera się na powieści Christophera Pike'a i nakreśli nam historię ośmiorga mieszkańców młodzieżowego hospicjum. Członkowie tytułowego The Midnight Club spotykają się każdej nocy o północy, by opowiadać złowrogie historie i szukać znaków nadprzyrodzonych z zaświatów. Zawierają również pakt, że to z nich, które umrze jako pierwsze, da reszcie znak z zaświatów.

"Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera" - 7 października 2022 na Netflix

Trzecia odsłona cyklu "Rozmowy z morderą". Tym razem Joe Berlinger wziął na tapet innego osławionego zbrodniarza, kanibala z Milwaukee, którego fabularyzowaną historię przedstawił nam ostatnio Ryan Murphy w "Potworze"

"Gang Zielonej Rękawiczki" - 19 października 2022 na Netflix

Kolejny polski serial w ofercie Netfliksa. Po nieudanym napadzie, nieuchwytny gang trzech szlachetnych złodziejek: Zuzy, Kingi i Alicji ukrywa się w cichym domu opieki. Podczas gdy policja depcze im po piętach, gang kontynuuje swoje działania w ośrodku, dając drugą młodość jego starszym mieszkańcom.

"Barbarzyńcy" 2. sezon - 21 października 2022 na Netflix

Rok po porażce Warusa do Germanii trafia nowy rzymski generał. Ari chce zostać królem wszystkim plemion, ale najpierw musi poradzić sobie z konkurencją.

Barbarzyńcy 2. sezon - 21 października 2022 na Netflix

i

Autor: Krzysztof Wiktor/ Netflix "Barbarzyńcy" 2. sezon - 21 października 2022 na Netflix

"Gabinet osobliwości Guillermo del Toro" - 25 października 2022 na Netflix

"Gabinet osobliwości" (w oryginale "Cabinet of Curiosities") to coś w sam raz dla miłośników grozy. Serial zapowiadany jest jako zbiór 8 mrożących krew w żyłach opowieści, które mają rzucić wyzwanie naszym oczekiwaniom wobec gatunku. Nad antologią pracował między innymi jeden z mistrzów horroru - Guillermo del Toro, a w obsadzie znaleźli się Ben Barnes, Rupert Grint i Andrew Lincoln. 

"Big Mouth" 6. sezon - 28 października 2022 na Netflix

Nowy sezon nagrodzonego Emmy serialu animowanego dla dorosłych.

Netflix PAŹDZIERNIK 2022 - FILMY

Na polu filmowym również czeka nas kilka ciekawych pozycji. Najciekawsze filmowe premiery Netfliksa na październik prezentują się następująco:

"Telefon pana Harrigana" - 5 października 2022 na Netflix

"Telefon pana Harrigana" zwany jest inaczej opowiadaniem o nawiedzony Iphonie i wchodzi w skład zbioru "Jest krew" autorstwa Stephena Kinga. Gdy Craig, młody chłopak z małego miasteczka, poznaje pana Harrigana, starszego miliardera samotnika, nieoczekiwanie nawiązuje z nim relację, której osią jest wspólna miłość do książek i lektury. Po śmierci mężczyzny Craig odkrywa, że nie wszystko się skończyło i ze zdziwieniem zdaje sobie sprawę z tego, że jest w stanie komunikować się ze swoim przebywającym w zaświatach przyjacielem przez iPhone'a. Ten film o dorastaniu i zjawiskach nadprzyrodzonych udowadnia, że są takie połączenia, które nigdy nie zostają zerwane.

"Akademia Dobra i Zła" - 19 października 2022 na Netflix

Netfliksowa odpowiedź na "Harry'ego Pottera". "Akademia Dobra i Zła" to współczesna bajka, w której najlepsze przyjaciółki, Sophie i Agatha, trafiają do przeciwstawnych obozów w magicznej szkole kształcącej młodych bohaterów i złoczyńców mających stać na straży dobra i zła.

"Dobry opiekun" - 26 października 2022 na Netflix

Przepracowana pielęgniarka korzysta z pomocy nowego kolegi w pracy i w domu - do chwili, gdy niespodziewana śmierć pacjenta rzuca na niego pewne podejrzenia.

"Ostatnia wieczerza" - 26 października 2022 na Netflix

Polska, rok 1987. Milicjant prowadzący śledztwo w sprawie tajemniczych zaginięć przedostaje się do klasztoru i odkrywa mroczną prawdę o zamieszkałych w nim zakonnikach.

Ostatnia wieczerza - 26 października 2022 na Netflix

i

Autor: materiały prasowe Netflix "Ostatnia wieczerza" - 26 października 2022 na Netflix

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3