Polskie seriale oryginalne Netflix. Z których produkcji możemy być najbardziej dumni?

Który polski serial Netfliksa jest najlepszy? Czy wszystkie produkcje dla giganta streamingowego wyszły nam przyzwoicie? Zapraszamy do rankingu.
Polskie seriale Netfliksa podbijają nie tylko serca Polaków. Niektóre z naszych rodzimych produkcji, zrealizowanych na potrzeby platformy, odniosły sukces również za granicą i zgarnęły naprawdę przyzwoite recenzje. Inne niestety nie.
Dziś pokusiliśmy się o sporządzenie dla was rankingu najlepszych polskich seriali Netflix Originals. Z których produkcji możemy być dumni, a o których wolelibyśmy zapomnieć?
ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale Netfliksa. Top10 produkcji, które powinniście obejrzeć
1. "Sexify"
Polski serial Netfliksa, który odbił się szerokim echem na całym świecie. "Sexify" określano mianem polskiej odpowiedzi na "Sex Education" i wychwalano za brawurę, ciekawe podejście do tematu i angażującą historię.
Natalia - ambitna studentka informatyki, marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs. Jej kluczem do sukcesu ma być innowacyjna aplikacja, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Problem w tym, że sama wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną i koleżanką z akademika - Moniką. Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych. Sexify to zabawna i prowokująca opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn - dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności.
2. "Otwórz oczy"
Jak "Sexify" było polskim "Sex Education", tak "Otwórz oczy" śmiało można określić mianem mariażu "Stranger Things", "Dark" i "Przerwanej lekcji muzyki" znad Wisły. Serial przeszedł bez większego echa, a szkoda, bo to naprawdę kawał porządnej i wciągającej produkcji.
Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.
3. "W głębi lasu"
Polski serial Netfliksa, stanowiący adaptację poczytnej książki Harlana Cobena, może nie jest pozbawiony wad, ale jednak wciąga i trzyma w napięciu, zatem spełnia swoje najważniejsze zadanie.
Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.
ZOBACZ TAKŻE: Polskie seriale, których nie musimy się wstydzić. TOP10 tytułów, które zachwyciły cały świat!
4. "Krakowskie potwory"
Polski serial Netfliksa, tym razem w klimacie horroru. Zapowiadało się obiecująco, a wyszło... średnio. Choć aktorstwo i sam pomysł zasługują na pochwałę, gorzej już ze scenariuszem i reżyserią.
"Krakowskie potwory" to opowieść o dręczonej przeszłością młodej kobiecie, która dołącza do tajemniczego profesora i grupy utalentowanych studentów badających zjawiska paranormalne i walczących z demonami.
5. "1983"
Pierwszy polski serial Netfliksa nie był zbyt udaną produkcją i zgarniał mieszane recenzje. Produkcja okazała się zwyczajnie nudna (choć i tutaj zamysł fabularny był dość intrygujący), a dialogi aż raziły sztucznością. Zmarnowany potencjał.
Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.
ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej kontrowersyjne seriale. Które produkcje wybitnie rozwścieczyły widzów?