Najlepsze polskie seriale Netfliksa

i

Autor: materiały prasowe Netflix

Polskie seriale oryginalne Netflix. Z których produkcji możemy być najbardziej dumni?

2022-03-31 15:58

Który polski serial Netfliksa jest najlepszy? Czy wszystkie produkcje dla giganta streamingowego wyszły nam przyzwoicie? Zapraszamy do rankingu.

Polskie seriale Netfliksa podbijają nie tylko serca Polaków. Niektóre z naszych rodzimych produkcji, zrealizowanych na potrzeby platformy, odniosły sukces również za granicą i zgarnęły naprawdę przyzwoite recenzje. Inne niestety nie.

Dziś pokusiliśmy się o sporządzenie dla was rankingu najlepszych polskich seriali Netflix Originals. Z których produkcji możemy być dumni, a o których wolelibyśmy zapomnieć?

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale Netfliksa. Top10 produkcji, które powinniście obejrzeć

1. "Sexify"

Polski serial Netfliksa, który odbił się szerokim echem na całym świecie. "Sexify" określano mianem polskiej odpowiedzi na "Sex Education" i wychwalano za brawurę, ciekawe podejście do tematu i angażującą historię.

Natalia - ambitna studentka informatyki, marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs. Jej kluczem do sukcesu ma być innowacyjna aplikacja, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Problem w tym, że sama wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną i koleżanką z akademika - Moniką. Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych. Sexify to zabawna i prowokująca opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn - dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności.

2. "Otwórz oczy"

Jak "Sexify" było polskim "Sex Education", tak "Otwórz oczy" śmiało można określić mianem mariażu "Stranger Things", "Dark" i "Przerwanej lekcji muzyki" znad Wisły. Serial przeszedł bez większego echa, a szkoda, bo to naprawdę kawał porządnej i wciągającej produkcji.

Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

3. "W głębi lasu"

Polski serial Netfliksa, stanowiący adaptację poczytnej książki Harlana Cobena, może nie jest pozbawiony wad, ale jednak wciąga i trzyma w napięciu, zatem spełnia swoje najważniejsze zadanie.

Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie seriale, których nie musimy się wstydzić. TOP10 tytułów, które zachwyciły cały świat!

4. "Krakowskie potwory"

Polski serial Netfliksa, tym razem w klimacie horroru. Zapowiadało się obiecująco, a wyszło... średnio. Choć aktorstwo i sam pomysł zasługują na pochwałę, gorzej już ze scenariuszem i reżyserią.

"Krakowskie potwory" to opowieść o dręczonej przeszłością młodej kobiecie, która dołącza do tajemniczego profesora i grupy utalentowanych studentów badających zjawiska paranormalne i walczących z demonami.

5. "1983"

Pierwszy polski serial Netfliksa nie był zbyt udaną produkcją i zgarniał mieszane recenzje. Produkcja okazała się zwyczajnie nudna (choć i tutaj zamysł fabularny był dość intrygujący), a dialogi aż raziły sztucznością. Zmarnowany potencjał.

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej kontrowersyjne seriale. Które produkcje wybitnie rozwścieczyły widzów?

Sonda
Lubisz oglądać polskie seriale?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3