Nadchodzi kolejna polska perełka: "Wielka Woda" od Netfliksa doczekała się zwiastuna i daty premiery

2022-09-07 9:45 Natalia Nowecka
Wielka Woda: zwiastun, data premiery, fabuła i obsada nowego polskiego serialu Netfliksa
Autor: Robert Pałka Netflix Wielka Woda: zwiastun, data premiery, fabuła i obsada nowego polskiego serialu Netfliksa

"Wielka Woda" to nadchodzący polski serial Netflix Originals, który zabierze nas do czasów powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. W sieci ukazał się (wreszcie) pełny zwiastun, który zdradził też datę premiery.

"Wielka Woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i jego okolice w 1997 roku. Serial zapowiada się naprawdę obiecująco i ma realną szansę stać się jednym z najlepszych polskich seriali ostatnich lat (a już z pewnością najlepszym od Netfliksa). 

Wielka Woda: O CZYM BĘDZIE SERIAL?

Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem, ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer, aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

Wielka Woda: ZWIASTUN

Twórcy "Wielkiej Wody" przeprowadzili szeroko zakrojony research oraz rozmawiali z setkami powodzian i świadków, aby stworzyć wciągający dramat inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Pomysłodawczyni serialu, Anna Kępińska, wyznała:

Nie opowiemy dziejów wszystkich uczestników tych wydarzeń, to niemożliwe. Zależało nam na powrocie do tamtego nastroju i emocji, ale jednak w gruncie rzeczy stworzeniu uniwersalnej historii o podejmowaniu trudnych decyzji, konflikcie pokoleń, jednostki z większością, wsi z miastem. O tym, że trzeba się zmierzyć ze swoimi “niezałatwionymi sprawami”, nie da się od tego uciec. Ale też o niezwykłym pospolitym ruszeniu, chęci pomocy, solidarności i potrzebie działania. To było wyjątkowe. Z dnia na dzień zwykłą codzienność zastąpiła walka z żywiołem, a z tłumu wyłonili się zaufani liderzy. Powódź jest dla nas tylko tłem tej opowieści i katalizatorem zdarzeń.

Wielka Woda: KIEDY PREMIERA?

Za kamerą stanęli Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk, zaś scenariusz wyszedł spod ręki Kaspera Bajona i Kingi Krzemińskiej. W rolach głównych wystąpili Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop, Anna Dymna, Jerzy Trela, Mirosław Kropielnicki, Blanka Kot oraz Tomasz Kot. "Wielka Woda" pojawi się na Netfliksie 5 października 2022 roku. 

Sonda
Planujesz obejrzeć ten serial?

Jak dobrze znasz popularne polskie seriale? QUIZ

Pytanie 1 z 10
"Stulecie Winnych": z jakiej miejscowości pochodzi tytułowa rodzina?
Stulecie Winnych
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE