Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera - 2. sezon powstanie? Kiedy premiera nowych odcinków na Netflix?

i

Autor: materiały prasowe Netflix Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera - 2. sezon powstanie? Kiedy premiera nowych odcinków na Netflix?

Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera - 2. sezon powstanie? Kiedy premiera nowych odcinków na Netflix?

2022-09-22 12:49

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" zadebiutował na Netfliksie i szybko wzbudził zainteresowanie odbiorców. Nic zresztą dziwnego, w końcu tematyka seryjnych morderców to w ostatnich latach gotowy przepis na hit. Czy opowieść o Jeffreyu Dahmerze doczeka się 2. sezonu? Sprawdziliśmy.

Ryan Murphy powrócił z kolejnym serialem i jest to powrót niezwykle udany. Tym razem twórca "Ratched" i "American Horror Story" postanowił nakreślić nam historię jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców w dziejach USA, Kanibala z Milwaukee. "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" podbija Netfliksa, a my postanowiliśmy sprawdzić, czy jest szansa na kontynuację. 

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" - o czym jest serial?

W latach 1978–1991 Jeffrey Dahmer dokonał siedemnastu odrażających morderstw. Serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" przedstawia szczegóły tych horrendalnych zbrodni oraz ich defaworyzowane społecznie ofiary i środowiska, z których pochodziły. To właśnie systemowy rasizm i błędy policji pozwoliły jednemu z najgroźniejszych seryjnych morderców w Ameryce mordować przez ponad dekadę w biały dzień. W tytułowej roli wystąpił jeden z ulubieńców Ryana Murphy'ego - Evan Peters, z którym filmowiec współpracował już przy licznych odsłonach AHS.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" - 2. sezon powstanie?

Na obecną chwilę nie ujawniono żadnych informacji o ewentualnej kontynuacji serialu, jednak szanse na to są dość nikłe. "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to zamknięta historia i twórcy raczej nie mają już nic do dodania. Jednakże... biorąc pod uwagę popularność, jaką seryjni mordercy cieszą się w popkulturze, oraz zamiłowanie Ryana Murphy'ego do antologii, istnieje szansa, że serial powróci, ale w innej odsłonie. Tym razem Netflix mógłby wziąć na tapet innego osławionego zbrodniarza, a tych - jak wiemy - nie brakuje. Czy gigant streamingowy pójdzie tą drogą? Przekonamy się. 

Jeffrey Dahmer - prawdziwa historia zbrodni w podcaście "ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara". Posłuchaj.

Listen to "Jaffrey Dahmer - kanibal z Milwaukee [ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.
Sonda
Lubisz seriale o seryjnych mordercach?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1