Netflix

i

Autor: Pixabay Netflix zawiesił działalność w Rosji

Ile jest wszystkich filmów i seriali na Netfliksie? Nie uwierzycie! Liczba robi wrażenie

2022-02-08 13:27

Netflix to jeden z największych serwisów filmowych w Polsce i na świecie. Streamingowy gigant praktycznie każdego roku odnotowuje wielkie wzrosty - nie tylko pod względem subskrybcji, ale również materiałów, które zasilają bibliotekę platformy. Ile jest wszystkich tytułów w popularnych serwisie? Liczba robi wrażenie.

Netflix to jeden z największych serwisów VOD, który działa już w ponad 190 krajach. Popularna platforma nie jest jeszcze dostępna w Korei Północnej, Chinach, na Krymie i w Syrii. Na obecną chwilę zarejestrowanych użytkowników jest ponad 200 milionów. Każdego roku liczba się zwiększa, a największy wzrost zanotowano w 2020, gdzie przybyło 37 mln widzów. W 2021 nie udało się pobić rekordu i w serwisie zarejestrowało się o 19 mln mniej nowych użytkowników. Netflix ma ogromną bibliotekę, w której nie brakuje filmów, seriali, a nawet programów i zakulisowych materiałów. Zastanawialiście się kiedyś, ile właściwie jest tytułów dostępnych na platformie? Odpowiadamy!

Squid Game w REALU | ESKA XD - Fit vlog #35

Ile filmów i seriali jest dostępnych na Netflix?

Praktycznie każdego miesiąca pojawia się wiele nowych produkcji w serwisie, więc przedstawione liczby należy traktować w przybliżeniu. Mimo wszystko, ilość materiałów na platformie robi wrażenie. Należy również pamiętać, że katalog różni się w zależności od kraju i nieustannie podlega zmianom. W 2021 roku w Netflix UK pojawiło się aż... 7078 tytułów! Co ciekawe, w USA można było obejrzeć tylko 6074 produkcji. Na podium z podobnym wynikiem znajduje się również Kanada i Australia. A jak wygląda sytuacja w naszym kraju? W Polsce dostępnych jest ponad 3400 tytułów (ok. 2300 filmów oraz 1100 seriali). Netflix nie zwalnia tempa i już ogłosił, że w 2022 roku pojawi się dodatkowo 70 nowych produkcji. Streamingowy gigant twierdzi, że to dopiero początek i plany są zdecydowanie większe.

Sonda
Gdzie najczęściej oglądasz seriale?