Ile jest wszystkich filmów i seriali na Netfliksie? Nie uwierzycie! Liczba robi wrażenie

2022-02-08 13:27 Leon Pietrzak
Netflix
Autor: Pixabay Netflix zawiesił działalność w Rosji

Netflix to jeden z największych serwisów filmowych w Polsce i na świecie. Streamingowy gigant praktycznie każdego roku odnotowuje wielkie wzrosty - nie tylko pod względem subskrybcji, ale również materiałów, które zasilają bibliotekę platformy. Ile jest wszystkich tytułów w popularnych serwisie? Liczba robi wrażenie.

Netflix to jeden z największych serwisów VOD, który działa już w ponad 190 krajach. Popularna platforma nie jest jeszcze dostępna w Korei Północnej, Chinach, na Krymie i w Syrii. Na obecną chwilę zarejestrowanych użytkowników jest ponad 200 milionów. Każdego roku liczba się zwiększa, a największy wzrost zanotowano w 2020, gdzie przybyło 37 mln widzów. W 2021 nie udało się pobić rekordu i w serwisie zarejestrowało się o 19 mln mniej nowych użytkowników. Netflix ma ogromną bibliotekę, w której nie brakuje filmów, seriali, a nawet programów i zakulisowych materiałów. Zastanawialiście się kiedyś, ile właściwie jest tytułów dostępnych na platformie? Odpowiadamy!

Squid Game w REALU | ESKA XD - Fit vlog #35

Ile filmów i seriali jest dostępnych na Netflix?

Praktycznie każdego miesiąca pojawia się wiele nowych produkcji w serwisie, więc przedstawione liczby należy traktować w przybliżeniu. Mimo wszystko, ilość materiałów na platformie robi wrażenie. Należy również pamiętać, że katalog różni się w zależności od kraju i nieustannie podlega zmianom. W 2021 roku w Netflix UK pojawiło się aż... 7078 tytułów! Co ciekawe, w USA można było obejrzeć tylko 6074 produkcji. Na podium z podobnym wynikiem znajduje się również Kanada i Australia. A jak wygląda sytuacja w naszym kraju? W Polsce dostępnych jest ponad 3400 tytułów (ok. 2300 filmów oraz 1100 seriali). Netflix nie zwalnia tempa i już ogłosił, że w 2022 roku pojawi się dodatkowo 70 nowych produkcji. Streamingowy gigant twierdzi, że to dopiero początek i plany są zdecydowanie większe.

Sonda
Gdzie najczęściej oglądasz seriale?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE