Finał Eurowizji 2019 - kto wystąpi 18 maja w Izraelu?

2019-05-18 14:35 k.w.
Eurowizja 2019
Autor: JACK GUEZ/AFP/East News

Konkurs Piosenki Eurowizji to jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń. Corocznie, od 1956 roku przyciąga przed telewizory miliony widzów, którzy z chęcią oglądają rywalizację reprezentantów, wybranych przez państwa. Tegoroczna Eurowizja podzielona została na dwa półfinały i finał, które odbywają się kolejno: 14, 16 i 18 maja. Kto wystąpi podczas wielkiego finału w Izraelu?

Finał Eurowizji 2019 - kto wystąpi 18 maja w Izraelu? Eurowizja wystartowała 14 maja. To właśnie wtedy odbył się pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Wraz z Polską o wejście do finału walczyli reprezentanci między innymi Portugalii, Grecji, Cypru, Białorusi czy też Australii. Podczas drugiego półfinału natomiast, przedstawiciele Szwajcarii, Szwecji, Malty czy też Austrii. Komu udało się przebrnąć przez półfinały? Kto wystąpi podczas finału 18 maja?

Przeczytaj także: Eurowizja 2019 FAWORYCI - kto może wygrać w Izraelu?

Finał Eurowizji 2019 - kto wystąpi?

14 maja odbył się pierwszy półfinał, po zakończeniu którego poznaliśmy pierwszych 10 państw, które wystąpią w finale. Wiadomo też, że 18 maja na pewno wystąpi Izrael - jako gospodarz (Kobi Marimi - Home) oraz przedstawiciele krajów Wielkiej Piątki, czyli Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Poniżej znajdziecie listę państw, których występy będziemy mieli okazję oglądać podczas finału. Znamy już również dziesiątkę, która awansowała po drugim półfinale. Kompletna lista prezentuje się następująco: 

Podczas każdej z części tegorocznej Eurowizji, obowiązują inne zasady głosowania. W półfinałach głosować mogą jedynie widzowie, przebywający na terenie państw, biorących udział w poszczególnych półfinałach. Nie mogą oni jednak zagłosować na piosenkę z własnego kraju. Podczas finału natomiast, każdy może oddać głos, na wszystkich uczestników konkursu. Już za kilka godzin okaże się, którzy reprezentanci z pierwszego półfinału, cieszą się największą sympatią wśród widzów i jury. 

Najnowsze