Eurowizja 2019 Azerbejdżan: Chingiz w tanecznym numerze Truth

2019-05-18 22:20 k.w.
Eurowizja 2019 Azerbejdżan
Autor: Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

64. Konkurs Piosenki Eurowizji wystartował 14 maja 2019 roku. To wtedy odbył się pierwszy półfinał, podczas którego o wejście do finału walczyli reprezentanci 17 państw. Mowa między innymi o przedstawicielach Grecji, Polski, Portugalii, Czech czy też Cypru. Tylko dziesięciu z nich weszło do wielkiego finału. 16 maja odbył się drugi półfinał, w którym o awans walczył Chingiz, występujący w barwach Azerbejdżanu. Poznajcie go lepiej.

Eurowizja 2019 Azerbejdżan: Chingiz w tanecznym numerze Truth. Eurowizja organizowana jest corocznie od 1956 roku. Za każdym razem przyciąga przed ekrany telewizorów miliony widzów. 64. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji już trwa. Podczas drugiego półfinału, który zaplanowano na 16 maja, o awans do finału powalczą reprezentanci takich państw, jak: Armenia, Irlandia, Mołdawia, Szwajcaria, Łotwa, Rumunia, Dania, Szwecja, Austria, Chorwacja, Malta, Litwa, Rosja, Albania, Norwegia, Holandia, Macedonia, Azerbejdżan. Poznajcie lepiej Chingiza, który będzie reprezentować Azerbejdżan. 

Przeczytaj także: Eurowizja 2019 - półfinał 16.05. Kto wystąpi w drugim półfinale konkursu?

Eurowizja 2019 - Azerbejdżan

Çingiz Mustafayev to azerski piosenkarz i gitarzysta. Popularność zdobył dzięki wygranej w Yeni Ulduz w 2007 roku, kiedy miał zaledwie 16 lat. Program, w którym zwyciężył, był wówczas jednym z najpopularniejszych w lokalnej telewizji. Od tej pory kariera młodego wokalisty nabrała tempa.

W 2011 roku brał udział w rundach kwalifikacyjnych do Eurowizji. W 2013 roku był reprezentantem Azerbejdżanu na konkursie muzycznym New Wave 2013. Artysta ma na koncie współpracę ze słynnymi azerskimi artystami, takimi jak: Zamig czy też Samira. Do najpopularniejszych utworów Çingiza należą Tenha gezen i Get. Podczas tegorocznej Eurowizji, wokalista śpiewa piosenkę Truth. Jest to niezwykle taneczny numer, który ma szansę stać się prawdziwym hitem lata. Utwór ten znajdziecie poniżej:

Chingiz w finale Eurowizji 2019

16 maja odbył się drugi półfinał Eurowizji 2019. Chingiz wywalczył w nim udział w najważniejszym koncercie, który zaplanowano na 18 maja.

Najnowsze