Eurowizja 2019 Hiszpania: Miki lepszy niż Luis Fonsi? Posłuchajcie hitu La Venda!

2019-05-18 22:42
Eurowizja 2019 Hiszpania
Autor: screen YouTube/Eurovision Song Contest

Eurowizja to wydarzenie, którego nie może przegapić żaden fan muzyki. Konkurs Piosenki odbywa się corocznie, począwszy od 1956 roku. Niezmiennie przyciąga przed telewizory miliony widzów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w Izraelu, który jest gospodarzem imprezy, dzięki wygranej Netty podczas Eurowizji w 2018 roku. W tym roku w finale wystąpi między innymi Miki - reprezentant Hiszpanii. Jaką piosenkę zaśpiewa?

Eurowizja 2019 Hiszpania: Miki lepszy niż Luis Fonsi? Posłuchajcie hitu La Venda! Do wielkiego finału dostali się reprezentanci 20 państw, którzy awansowali z półfinałów. Oprócz nich, na scenie wystąpią przedstawiciele państw Wielkiej Piątki. Wśród nich zobaczymy Hiszpanię, którą w tym roku reprezentuje Miki z piosenką La Venda. Poznajcie go lepiej.

Przeczytaj także: Finał Eurowizji 2019 - kto wystąpi 18 maja w Izraelu?

Eurowizja 2019 - Hiszpania

Podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji Hiszpanię reprezentuje Miki Núñez. To hiszpański piosenkarz i autor piosenek, urodzony w 1996 roku. Gra na gitarze oraz fortepianie. Obraca się w gatunkach pop i latino, co bardzo mocno jest widoczne w jego eurowizyjnej propozycji - piosence La Venda.

Muzyk studiował administrację oraz zarządzanie na uczelniach w Londynie i Los Angeles. Śpiewał również w zespole Dalton Bang. Ma na swoim koncie udział w dziesiątej edycji programu La 1 Operación Triunfo. Nie dotarł niestety do finału, ponieważ odpadł w dwunastym odcinku, zajmując ostatecznie 6. miejsce. W trakcie swojej przygody z programem, wydał on dwa single - El ataque de las chicas cocodrilo w duecie z Carlosem Rightem i Una lluna a l’aigua, które przez długi czas królowały na hiszpańskich listach przebojów.

Podczas finału 64. konkursu Piosenki Eurowizji zaprezentuje niezwykle taneczny numer La Venda. Czy numer ma szansę pobić rekord Despacito? Oceńcie sami - utwór znajdziecie poniżej:

Najnowsze