Eurowizja 2019 Dania: Leonora w romantycznej piosence Love Is Forever

2019-05-18 21:33 k.w.
Eurowizja 2019 Dania
Autor: screen YouTube/Eurovision Song Contest

Tegoroczna Eurowizja będzie 64. edycją Konkursu Piosenki. Tym razem impreza organizowana jest przez Izrael. Tel Awiw gości 41 reprezentacji krajów zrzeszonych z Europejskiej Unii Nadawczej. 14 maja odbył się pierwszy półfinał konkursu, natomiast na 16 maja zaplanowano drugi z nich. Wśród walczących o wejście do finału, znalazła się reprezentantka Danii. Jaki utwór zaśpiewa Leonora?

Eurowizja 2019 Dania: Leonora w romantycznej piosence Love Is Forever. Pierwszy półfinał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji już za nami. Do finału dostali się reprezentanci takich państw jak: Grecja, Białoruś, Serbia, Cypr, Estonia, Czechy, Australia, Islandia, San Marino i Słowenia. Czy Leonora, która reprezentuje Danię z utworem Love Is Forever, ma szansę znaleźć się w finale show? Poznajcie ją lepiej!

Przeczytaj także: Finał Eurowizji 2019 - kto wystąpi 18 maja w Izraelu?

Leonora - Love Is Forever

Leonora Colmor ma tylko 20 lat i była najmłodszą uczestniczką tegorocznej edycji DMGP, czyli krajowych eliminacji w Danii. Piosenkarka urodziła się i dorastała w Hellerup, czyli jednej z dzielnic Kopenhagi. Oprócz uzdolnień muzycznych, może pochwalić się również osiągnięciami w jeździe na łyżwach. Zdobyła 3 tytuły Mistrzostw Danii w kategorii Junior. Uczestniczyła również w mistrzostwach nordyckich oraz świata w tej dyscyplinie sportowej. Zajmuje się choreografią oraz trenowaniem młodych talentów.

Ma na swoim koncie koncerty w niezliczonej ilości barów i klubów, podczas których śpiewała swoje własne, autorskie kompozycje. Podczas drugiego półfinału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji, piosenkarka zaśpiewa piosenkę Love Is Forever. Utworu możecie posłuchać poniżej:

Leonora zachwyciła publiczność podczas półfinału, dzięki czemu awansowała do wielkiego finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Ten odbędzie się już 18 maja 2019.

Najnowsze