Polak współtwórcą piosenki Czechów na Eurowizję 2019!

2019-05-18 21:21 M.C.
Polak współtwórcą piosenki Czechów na Eurowizję 2019!
Autor: fot./screen/youtube.com/ESC Czech Republic Lake Malawi - Friend Of A Friend

Jeśli Czesi wygrają Eurowizję 2019, też będziemy mogli czuć dumę! Polak współtworzył konkursowy utwór naszych sąsiadów. Jak Lake Malawi poradził sobie w półfinale.

Eurowizja 2019 - 64. edycja konkursu odbywa się 14, 16 i 18 maja w Tel Awiwie w Izraelu. Wiele krajów przedstawiło swoich reprezentantów na kilka miesięcy przed konkursem. Zrobili to między innymi Czesi. Jeśli zajmą wysokie miejsce w tegorocznej Eurowizji, będzie to też nasza zasługa. Współautorem ich konkursowej piosenki jest Polak!

Mikołaj Trybulec - kim jest współautor czeskiej piosenki na Eurowizję 2019?

Reprezentantami Czech podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji jest Lake Malawi. W Tel Awiwie Czesi wykonują utwór zatytułowany Friend Of A Friend. Ta popowa piosenka ma potencjał na zajęcie wysokiej pozycji w głosowaniu, a za jej brzmienie odpowiada Polak - Mikołaj Trybulec.

Mikołaj Trybulec wraz z Moniką Mimi Wydrzyńską tworzy duet Linia Nocna. Ich muzyka to alternatywny pop utrzymany zwykle w tanecznym rytmie. Grupa wylansowała między innymi utwór Znikam na chwilę.

Mikołaj Trybulec jest też producentem, który współpracował z wieloma artystami. Miał udział w tworzeniu piosenek między innymi Piotra Cugowskiego, Natalii Kukulskiej czy Kuby Badacha. Piosenkę dla Lake Malawiego stworzył wraz z Janem Steinsdoerferem i Albertem Cernym. Posłuchajcie jej wersji na żywo. Słychać podobieństwo di Linii Nocnej?

Lake Malawi - kim są reprezentanci Czech na Eurowizji 2019?

Lake Malawi to czeski zespół muzyczny założony w 2013 w Trzyńcu przez wokalistę Alberta Černego. Oprócz niego w skład grupy wchodzą jeszcze Jeroným Šubrt i Antonín Hrabal. Černy założył Lake Malawi po rozpadzie swojego poprzedniego zespołu. Wszyscy członkowie śą bardzo doświadczonymi muzykami, którzy mają na koncie ponad 300 koncertów w całej Europie. Pojawiali się też na dużych festiwalach, wśród których należy wymienić Colours of Ostrava, Rock oraz brytyjski The Great Escape Festival. Jednym z ich bardziej znanych utworów jest Chinese Trees.

Najnowsze