Eurowizja 2019 - Luca Hanni. Kim jest reprezentant Szwajcarii? Ma spore szanse na wygraną!

2019-05-18 22:41 M.C.
Eurowizja 2019 - Luca Hanni. Kim jest reprezentant Szwajcarii? Ma spore szanse na wygraną!
Autor: fot./screen/youtube.com/Eurovision Song Contest Luca Hanni - She Got Me

Szwajcaria to kraj, który zwyciężył w pierwszym Konkursie Piosenki Eurowizji w 1956 roku. Triumf odniosła wówczas Lys Assi, która wykonała piosenkę Refrain. Później kraj triumfował jeszcze w 1988 roku. Czy szansę na powtórzenie sukcesu ma też w 2019? Wiele wskazuje na to, że tak! Luca Hanni jest wymieniany w gronie faworytów do wygranej w Izraelu. Na ESKA.pl dowiecie się, kim jest wokalista i jaką piosenkę zaśpiewa.

Eurowizja 2019 - Luca Hanni. Kim jest reprezentant Szwajcarii? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. I nie powinno to dziwić, bo wokalista jest wymieniany wśród faworytów do zwycięstwa w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Na jego duże szanse wskazują pierwsze wyliczenia ekspertów, które pojawiły się po ogłoszeniu wszystkich eurowizyjnych propozycji. Warto już teraz dowiedzieć się, kim jest Luca Hanni i jaką piosenkę zaśpiewa podczas swojego występu w Tel Awiwie.

Przeczytaj: Tulia - teledysk bez sceny z krzyżem. Wiemy, dlaczego została usunięta

Kim jest Luca Hanni?

Szwajcarzy, podobnie jak Polacy, wyłonili swojego reprezentanta w wyborze wewnętrznym. Telewizja SRG SSR, która decydowała w tej sprawie, zdecydowała się ostatecznie na Luca Hanniego. Wybór 25-letniego wokalisty może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Zobacz
Eurowizja 2019 - MAHMOOD. Wybór reprezentanta Włoch wywołał skandal!

Autor: fot./screen/youtube.com/MahmoodVEVO

Mahmood

Rzadko kiedy wybór reprezentanta na Eurowizje wzbudza tak negatywne emocje! O tym, kto z Włoch pojedzie na Eurowizję, miał zadecydować konkursu piosenki Sanremo 2019. Wyniki pokazały, że kraj reprezentować będzie Mahmood. To ogłoszenie wywołało prawdziwą burzę! Dlaczego Włochów tak bardzo zdenerwował wybór młodego wokalisty? O całej sprawie dowiecie się więcej na ESKA.pl.

Luca Hanni urodził się 8 października 1994 w Bernie. Od dziecka interesował się muzyką i w końcu rozpoczął karierę sceniczną jako muzyk i autor piosenek. Sławę przyniosła mu wygrana w niemieckim talent show Deutschland sucht den Superstar. Od tamtej pory jest wciąż obecny na niemieckich i szwajcarskich listach przebojów. Spośród jego piosenek należy wymienić chociażby Powder czy Sings.

Co ciekawe Luca Hanni jest nie tylko muzykiem. Prowadzi też bowiem karierę modela.

Zobacz też: Sergey Lazarew na Eurowizji 2019 - czy powtórzy się skandal sprzed dwóch lat?

Luca Hanni - piosenka na Eurowizję 2019

Szwajcar jedzie do Izraela z piosenką She Got Me. Popowy utwór jest bardzo wysoko oceniany przez ekspertów. Luca Hanni jest obecnie w pierwszej piątce wykonawców typowanych do zwycięstwa w Eurowizji 2019. Jeśli mu się to uda, powtórzy sukces Lys Assii, która triumfowała w 1956 i Céline Dion, która z piosenką Ne partez pas sans moi reprezentowała Szwajcarię w 1988 roku.

Luca Hanni zachwycił publiczność podczas półfinału, dzięki czemu awansował do wielkiego finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Ten odbędzie się już 18 maja 2019.

Najnowsze