Eurowizja 2019 - MAHMOOD. Wybór reprezentanta Włoch wywołał skandal!

2019-05-18 22:32 M.C.
Eurowizja 2019 - MAHMOOD. Wybór reprezentanta Włoch wywołał skandal!
Autor: fot./screen/youtube.com/MahmoodVEVO Mahmood

Rzadko kiedy wybór reprezentanta na Eurowizje wzbudza tak negatywne emocje! O tym, kto z Włoch pojedzie na Eurowizję, miał zadecydować konkurs piosenki Sanremo 2019. Wyniki pokazały, że kraj reprezentować będzie Mahmood. To ogłoszenie wywołało prawdziwą burzę! Dlaczego Włochów tak bardzo zdenerwował wybór młodego wokalisty? O całej sprawie dowiecie się więcej na ESKA.pl.

Eurowizja 2019 - Mahmood został wybrany reprezentantem Włoch na konkurs. Stało się to podczas tegorocznego Sanremo Music Festival, który stanowi tamtejszy odpowiednik preselekcji. Wiadomość o tym, że to Mahmood pojedzie do Izraela, wywołała burzę wśród Włochów! Już sama reakcja publiczności podczas Sanremo pokazywała, że słuchacze nie zgadzają się z decyzją jury - publiczność wygwizdała prowadzących i artystę! Skąd te wszystkie kontrowersje i czy Mahmood rzeczywiście nie zasługuje na Eurowizję 2019?

Przeczytaj: Eurowizja 2019 - Bilal Hassani. Reprezentant Francji to nowa Conchita Wurst!

Zobacz też: Sergey Lazarew na Eurowizji 2019 - czy powtórzy się skandal sprzed dwóch lat?

Mahmood - kim jest reprezentant Włoch na Eurowizję 2019?

Mahmood nazywa się naprawdę Alessandro Mahmoud. To urodzony w 1992 roku wokalista pochodzący z Mediolanu. Jego matką jest Włoszka, natomiast ojciec Egipcjaninem (stąd nazwisko piosenkarza). Śpiewał od najmłodszych lat i wcześnie zaczął się starać o sukces w branży muzycznej. W 2012 wziął udział we włoskiej edycji X-Factor, jednak nie zaszedł w niej daleko.

W 2016 pierwszy raz wystąpił w festiwalu Sanremo. Zajął wtedy 4 miejsce. W tym roku postanowił spróbować jeszcze raz. Z piosenką Soldi (pieniądze) stał się faworytem jury i dziennikarzy... ale nie słuchaczy.

Mahmood i skandal na Sanremo 2019

Dlaczego wybór Mahmooda wywołał taką burzę? Wszystko przez to, że słuchacze nie dawali wokaliście szans (dostał tylko 14% głosów publiczności). Mahmood okazał się jednak ulubieńcem jury oraz dziennikarzy związanych z festiwalem. Wiele osób mogło więc uznać, że decyzję podjęli organizatorzy, a nie słuchacze. Ci woleli, by kraj reprezentował Ultimo. Muzyk dostał aż 46% głosów.

Najnowsze