Eurowizja 2019 San Marino: Serhat - Say Na Na Na. Muzyk ponownie w konkursie

2019-05-18 21:33 M.C.
Eurowizja 2019 San Marino: Serhat - Say Na Na Na. Muzyk reprezentuje ten kraj ponownie!
Autor: fot./screen/youtube.com/Eurovision Song Contest Eurowizja 2019 San Marino: Serhat - Say Na Na Na

Tego muzyka można określić mianem weterana Eurowizji. Serhat występuje bowiem w konkurs po raz drugi! Co więcej, piosenkarz ponownie reprezentuje San Marino. Za pierwszym razem nie udało mu się osiągnąć sukcesu. Jak będzie podczas Eurowizji 2019 w Izraelu? Wszystko zależy od tego, jak publiczność przyjmie jego piosenkę.

Eurowizja 2019 - San Marino reprezentuje Serhat z piosenką Say Na Na Na. Dla muzyka to już druga okazja, by wystąpić w barwach tego małego państwa podczas konkursu. Serhat był już bowiem raz wybrany w preselekcjach San Marino. Jego występ przed dwoma laty nie dał mu jednak szans, by walczyć o wysokie miejsca. Tym razem na pewno liczy na lepszą lokatę. Awans do finału zapewnił sobie już w pierwszym półfinale. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Serhat - kim jest reprezentant San Marino na Eurowizji 2019?

Serhat reprezentuje San Marino, ale nie urodził się w tym państwie. Muzyk pochodzi z Turcji i nazywa się Ahmet Serhat Hacıpaşalıoğlu. Co ciekawe, 54-letni obecnie piosenkarz wcale nie startował od muzyki. Karierę rozpoczął w 1994 roku jako producent i prezenter telewizyjny. Widzowie znali go między innymi z teleturnieju Riziko!

Karierę muzyczną rozpoczął w 1997 roku. Wydał wówczas singiel Rüya/Ben bir daha. Z czasem udało mu się zyskać całkiem dużą popularność w kraju i za granicą. Dzięki temu mógł się starać o występy w międzynarodowych konkursach. W 2016 roku telewizja San Marino RTV ogłosiła go jako reprezentanta San Marino w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Serhat pojechał do Sztokholmu z piosenką I Didn't Know.

Muzyk nie osiągnął jednak sukcesu. 12 miejsce w półfinale pozbawiło go szans na udział w głównym koncercie. W 2019 roku Udało mu się jednak drugi raz zostać reprezentantem San Marino. Na Eurowizję 2019 w Izraelu pojechał z piosenką Say Na Na Na. 

Najnowsze