Seriale październik 2022 - najciekawsze premiery i nowości. Co oglądać we wrześniu?

i

Autor: materiały prasowe Seriale październik 2022 - najciekawsze premiery i nowości. Co oglądać we wrześniu?

Seriale październik 2022 - najciekawsze premiery i nowości. Co oglądać we wrześniu?

2022-09-28 22:26

Jakie seriale zadebiutują na popularnych platformach pokroju Netfliksa, HBO Max i Disney+ w najbliższym miesiącu? Które nowości warto obejrzeć? Sporządziliśmy dla was listę najciekawszych serialowych premier na październik 2022 roku.

Październik 2022 - najciekawsze serialowe premiery i powroty. W niniejszym artykule znajdziecie listę seriali, które zadebiutują w październiku 2022 roku i za nic nie możecie ich przegapić. Specjalnie dla was przejrzeliśmy ofertę Netfliksa, HBO Max, Disney+, Playera, Amazona oraz Apple TV+. Nadchodzi wiele ciekawych debiutów.

Seriale październik 2022 - najciekawsze premiery

Październik 2022 to na serialowym polu przede wszystkim finał "Rodu smoka", czyli pierwszego prequela "Gry o tron" i jednego z najpopularniejszych seriali tego toku. To jednak nie wszystko, czeka nas bowiem wiele nowości. Już w najbliższych tygodniach zadebiutuje kolejny polski serial Netfliksa, który zapowiada się naprawdę obiecująco. Ponadto pojawi się wiele propozycji dla miłośników grozy - w końcu rusza sezon halloweenowy! Nasza lista najciekawszych serialowych premier na październik 2022 prezentuje się następująco:

"Wielka Woda" - 5 października 2022 na Netflix

Mocny kandydat do tytułu najlepszego polskiego serialu ostatnich lat. W opisie fabuły czytamy: Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt), ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska), aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop) wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

"The Bear" - 5 października 2022 na Disney+

Głównym bohaterem "The Bear" jest Carmen "Carmy" Berzatto (Jeremy Allen White), młody szef kuchni ze świata wykwintnych restauracji, który po bolesnym odejściu jednego z członków rodziny wraca do Chicago, by prowadzić rodzinny bar z kanapkami – The Original Beef of Chicagoland. Carmy zderza się z rzeczywistością tak odmienną od tego, do czego przywykł, i stara się odnaleźć w prowadzeniu małej firmy, czego nie ułatwiają mu wrodzony upór, oporna obsługa kuchni oraz napięte relacje rodzinne. A wszystko to dzieje się w cieniu straty brata, który popełnił samobójstwo.

"The Midnight Club" - 7 października 2022 na Netflix

Twórca wyśmienitego "The Haunting of Hill House" oraz jego godnego następcy "Bly Manor" powraca, tym razem w klimatach bardziej młodzieżowych. Serial opiera się na powieści Christophera Pike'a i nakreśli nam historię ośmiorga mieszkańców młodzieżowego hospicjum. Członkowie tytułowego The Midnight Club spotykają się każdej nocy o północy, by opowiadać złowrogie historie i szukać znaków nadprzyrodzonych z zaświatów. Zawierają również pakt, że to z nich, które umrze jako pierwsze, da reszcie znak z zaświatów.

"Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera" - 7 października 2022 na Netflix

Trzecia odsłona cyklu "Rozmowy z morderą". Tym razem Joe Berlinger wziął na tapet innego osławionego zbrodniarza, kanibala z Milwaukee, którego fabularyzowaną historię przedstawił nam ostatnio Ryan Murphy w "Potworze".

"Candy: Śmierć w Teksasie" - 12 października 2022 na Disney+

Kolejna propozycja dla fanów true crime. Jest początek lat 80. Candy Montgomery jest idealną gospodynią domową i matką, której absolutnie wszystko dobrze się układa – ma dobrego męża, dwoje dzieci, ładny dom, nawet jej drobne grzeszki są starannie zaplanowane. Jednak gdy narasta w niej presja konformizmu, zaczyna walczyć o odrobinę wolności. Ze skutkiem śmiertelnym.

"Gabinet osobliwości Guillermo del Toro" - 25 października 2022 na Netflix

"Gabinet osobliwości" (w oryginale "Cabinet of Curiosities") to coś w sam raz dla miłośników grozy. Serial zapowiadany jest jako zbiór 8 mrożących krew w żyłach opowieści, które mają rzucić wyzwanie naszym oczekiwaniom wobec gatunku. Nad antologią pracował między innymi jeden z mistrzów horroru - Guillermo del Toro, a w obsadzie znaleźli się Ben Barnes, Rupert Grint i Andrew Lincoln.

"The Devil's Hour" - 28 października 2022 w Amazon Prime Video

Mroczny serial Amazona, który nakreśli nam historię Lucy Chambers - kobiety, która każdej nocy budzi się o godzinie 3:33 i odnosi wrażenie, że jej dom jest nawiedzony. Jednocześnie stara się opiekować zobojętniałym synem, sprawiającym wrażenie zupełnie wypranego z uczuć, podczas gdy w okolicy dochodzi do serii brutalnych zabójstw

"Biały Lotos" 2. sezon - 31 października 2022 w HBO Max

"Biały Lotos" to stworzona przez Mike'a White'a satyra społeczna. Akcja pierwszego sezonu osadzona była w ekskluzywnym kurorcie na Hawajach, a teraz przenosimy się na słoneczną Sycylię. W nowym sezonie serialu "Białego Lotosu" występują: F. Murray Abraham, Jennifer Coolidge, Adam DiMarco, Beatrice Grannò, Meghann Fahy, Jon Gries, Tom Hollander, Sabrina Impacciatore, Michael Imperioli, Theo James, Aubrey Plaza, Haley Lu Richardson, Will Sharpe, Simona Tabasco oraz Leo Woodall.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1