Netflix WRZESIEŃ 2022: najciekawsze premiery. Co warto obejrzeć na platformie?

i

Autor: materiały prasowe Netflix Netflix WRZESIEŃ 2022: najciekawsze premiery. Co warto obejrzeć na platformie?

Netflix WRZESIEŃ 2022: najciekawsze premiery. Co warto obejrzeć na platformie?

2022-08-31 11:58

Co ciekawego zadebiutuje na Netfliksie we wrześniu 2022 roku? Które filmy i seriale warto obejrzeć? Przejrzeliśmy listę nadchodzących premier Netfliksa i wyłoniliśmy dla was najciekawsze propozycje.

Netflix - filmy i seriale na wrzesień 2022. Które produkcje zawitają na platformie w najbliższym miesiącu? Po które tytuły zdecydowanie powinniście sięgnąć? Postanowiliśmy wyłonić dla was listę najciekawszych filmowo-serialowych premier od giganta streamingowego.

Netflix WRZESIEŃ 2022 - najciekawsze premiery

Wrzesień 2022 na Netfliksie to przede wszystkim premiery wyczekiwanych filmów. "Broad Peak" przedstawi nam historię legendarnego polskiego himalaisty Macieja Berbeki (w roli głównej Ireneusz Czop), zaś "Blondynka" zaserwuje fikcyjny portret Marilyn Monroe, nieśmiertelnej ikony kina (w roli głównej Ana de Armas). Dla miłośników anime Netflix przygotował serial "Cyberpunk: Edgerunners", nie zapomniał też jednak o miłośnikach grozy i produkcji kostiumowych. Pełną listę najciekawszych filmowo-serialowych premier Netfliksa na wrzesień 2022 roku prezentujemy poniżej.

Netflix WRZESIEŃ 2022 - SERIALE

Poniżej znajdziecie najciekawsze serialowe premiery Netfliksa na wrzesień 2022.

Diabeł w Ohio - 2 września 2022 na Netflix

Psychiatra Suzanne Mathis postanawia udzielić schronienia uciekinierce z tajemniczej sekty. Nie przeczuwa jednak, że jej świat stanie na głowie, a pojawienie się w domu tej osobliwej dziewczyny poważnie zagrozi jej rodzinie.

Cobra Kai 5. sezon - 9 września 2022 na Netflix

Terry zaprowadza nowe porządki w dojo Cobra Kai, a Daniel, Johnny i dawny sprzymierzeniec łączą siły, aby stoczyć bitwę, która rozegra się nie tylko na macie.

Cyberpunk: Edgerunners - 13 września 2022 na Netflix

"Cyberpunk: Edgerunners" jest 10-odcinkową opowieścią o dzieciaku z ulicy próbującym przetrwać w mieście przyszłości ogarniętym obsesją na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Żeby przeżyć, stawia wszystko na jedną kartę i postanawia zostać edgerunnerem, czyli jednym z nielegalnie działających najemników zwanych cyberpunkami.

Szkoła złamanych serc - 14 września 2022 na Netflix

Nowa wersja słynnego serialu. "Szkoła złamanych serc" to ostra jazda przez świat grupy australijskich nastolatków. AMERIE (zbuntowana i wyszczekana 16-latka – SERCE) staje się wyrzutkiem, gdy ujawniona zostaje stworzona przez nią mapa pokazująca, kto i co robił z kim w ostatnim roku. Aby okiełznać hiperseksualnych uczniów, szkoła wprowadza specjalny program edukacji seksualnej. Tymczasem Amerie próbuje odzyskać reputację i zaprzyjaźnia się z innymi outsiderdami: QUINNI (brutalnie szczerą neuroróżnorodną dziewczyną – MÓZGIEM) oraz DARRENEM (ambitnym gigagejem – ŁECHTACZKĄ). Wspólnie pokonują serwowane im przez otoczenie wyzwania związane z miłością, seksem i odrzuceniem.

Cesarzowa Sisi - 29 września 2022 na Netflix

Kiedy zbuntowana Elżbieta "Sissi" spotyka Franciszka, cesarza Austrii, odurzająca miłość młodej pary całkowicie zaburza strukturę władzy na wiedeńskim dworze. Po ślubie młodziutka cesarzowa ma przeciwko sobie nie tylko swoją teściową, suwerenną, żądną władzy Zofię, ale także brata Franciszka, Maksymiliana, który sam pragnie tronu (i Sissi). Gdy wojska wroga formują się na granicach imperium Habsburgów, mieszkańcy Wiednia powstają w proteście przeciwko cesarzowi. Elżbieta musi się dowiedzieć, komu może zaufać i jak wysoka jest cena za bycie prawdziwą cesarzową i nadzieją dla ludu.

Netflix WRZESIEŃ 2022 - FILMY

Na polu filmowym również czeka nas kilka ciekawych pozycji. Najciekawsze filmowe premiery Netfliksa na wrzesień prezentują się następująco:

Broad Peak - 14 września 2022 na Netflix

"Broad Peak" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W trakcie seansu przyjdzie nam śledzić dwie próby zdobycia tytułowego szczytu przez Macieja Berbekę. Pierwsza, nieudana, miała miejsce w 1988 roku. Himalaista nie dał jednak za wygraną i w 2013 roku powrócił na Broad Peak, by ostatecznie je zdobyć... i zginąć podczas schodzenia. Czeka nas zatem poruszający seans o sile marzeń i ludzkiej woli.

Zróbmy zemstę - 16 września 2022 na Netflix

Gwiazdy "Stranger Things" i "Riverdale" jako nastoletnie psychopatki. Życie Drei (Camila Mendes), będącej u szczytu popularności w szkole średniej jako alfa - gwiazda całego kampusu, legnie w gruzach w wyniku opublikowania sekstaśmy, o co podejrzewany jest Max (Austin Abrams), jej chłopak i król całej szkoły. Eleanor (Maya Hawke) jest nierozgarniętą przeniesioną uczennicą. Nagle dowiaduje się, że będzie chodzić do szkoły ze swoją dawną prześladowczynią Carissą (Ava Capri), która rozpowiadała o niej paskudne plotki na letnim obozie, gdy obie miały 13 lat, co bardzo ją irytuje. Po sekretnym spotkaniu Drea i Eleanor po kryjomu zawiązują sojusz, by zemścić się na swoich prześladowcach.

Blondynka - 28 sierpnia 2022 na Netflix

Oparty na bestsellerowej powieści Joyce Carol Oates film "Blondynka" przedstawia odważną nową wizję życia jednej z największych ikon Hollywood — Marilyn Monroe. Od niestabilnego dzieciństwa Normy Jeane przez jej drogę do sławy i skomplikowane romanse „Blondynka” zaciera granice faktów i fikcji, aby pokazać pogłębiający się rozłam między publiczną i prywatną tożsamością gwiazdy. Scenariusz do filmu napisał Andrew Dominik, który jest też jego reżyserem. Główną rolę zagrała Ana de Armas. Obok niej w obsadzie znaleźli się Bobby Cannavale, Adrien Brody, Julianne Nicholson, Xavier Samuel i Evan Williams.

Sonda
Wolisz oglądać seriale, czy filmy?

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5