Najlepsze dokumenty o seryjnych mordercach. TOP5 produkcji wartych obejrzenia

2022-04-26 13:48

Dokumenty o seryjnych mordercach cieszą się w ostatnich latach niezwykłą popularnością. Które z nich zasługują jednak na wyjątkowe uznanie i uwagę? Wyłoniłam dla was 5 filmów i seriali dokumentalnych poruszających tematykę "seryjniaków", które koniecznie powinniście obejrzeć, szczególnie jeśli interesujecie się tematyką kryminalną.

Seryjni mordercy nas fascynują i choć źródła tej ciekawości mogą być kwestią sporną, wszelkiej maści filmowcy wykorzystali ją, by powołać do życia kilka naprawdę ciekawych produkcji. W dobie popularności filmów i seriali kryminalnych, powstało wiele dzieł poruszających tematykę seryjniaków, lub morderców innego typu. Które z nich koniecznie powinniście obejrzeć?

ZOBACZ TAKŻE: Filmy tak popaprane, że nie obejrzycie ich do końca. Podejmiecie wyzwanie?

Najlepsze dokumenty o seryjnych mordercach [TOP5]

Choć na rynku filmowo-serialowym nie brakuje naprawdę wybitnych dzieł fabularnych, nakreślających nam sylwetki osławionych zbrodniarzy, produkcje dokumentalne cieszą się tutaj wyjątkowym uznaniem. Bardziej od Hannibala Lectera, czy Patricka Batemana, będących wytworami czyjejś wyobraźni, interesują (i przerażają) nas bowiem autentyczne przypadki zła w ludzkiej postaci.

W morzu dokumentów o seryjnych mordercach, prezentujących naprawdę różny poziom, udało mi się wyłonić dla was 5 produkcji, które wyróżniają się zarówno ciekawą tematyką, jak i wysokim poziomem realizacyjnym. Znajdziecie je w poniższej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej traumatyzujące filmy w dziejach kina. Po ich obejrzeniu już nigdy nie będziesz tym samym człowiekiem

Sonda
Lubisz dokumenty o seryjnych mordercach?

Seryjni mordercy - prawdziwe historie w podcaście "ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara".

Co dzieje się w głowie człowieka, który nagle bez żadnego powodu zaczyna zabijać, który poluje, a ludzi traktuje jak zwierzyna na łowach, który skrupulatnie analizuje, planuje i fantazjuje o tym, jak odebrać, czyjeś życie?

Listen to "Jaffrey Dahmer - kanibal z Milwaukee [ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.