Akademia dobra i zła - Cate Blanchett w obsadzie filmu Netfliksa

i

Autor: Invision/Invision/East News; materiały prasowe Netflix Akademia dobra i zła - Cate Blanchett w obsadzie filmu Netfliksa

Cate Blanchett w obsadzie "Akademii dobra i zła". Kogo sławna aktorka zagra w netfliksowej odpowiedzi na "Harry'ego Pottera"?

2022-06-27 10:49

Cate Blanchett to kolejna wielka gwiazda, która zasiliła szeregi obsady "Akademii dobra i zła" od Netfliksa. W kogo się wcieli i o czym opowie film, który z pewnością powinien zainteresować fanów "Harry'ego Pottera"?

"Akademia dobra i zła" to wyczekiwana produkcja Netfliksa z pogranicza fantasy i kina familijnego, która zapowiada jest jako współczesna baśń o magicznej szkole kształcącej zarówno bohaterów, jak i złoczyńców. Reżyser filmu, Paul Feig, potwierdził angaż Cate Blanchett, która zagra jedną z kluczowych postaci, choć... prawdopodobnie nie zobaczymy jej na ekranie. Na czym polega jej rola?

Akademia dobra i zła - Cate Blanchett w obsadzie filmu Netfliksa

Podczas najnowszej edycji konwentu Annual Women in Entertainment Summit w Los Angeles Paul Feig potwierdził, że Cate Blanchett jest kolejną gwiazdą Hollywood, którą ujrzymy w nadchodzącym filmie Netfliksa (przypominamy, że w obsadzie widnieją już między innymi Charlize Theron i Laurence Fishburne). Słynna aktorka, znana z takich hitów jak "Thor: Ragnarok", "Blue Jasmine" i "Władca Pierścieni", zostanie główną narratorką opowieści.

Akademia dobra i zła - o czym będzie nowy film Netfliksa?

"Akademia dobra i zła" jest ekranizacją bestsellerowych książek Somana Chainaniego o tym samym tytule, a szczegółowy opis fabularny prezentuje się następująco: Dwie najlepsze przyjaciółki z wioski Gavaldon — Sophie (Sophia Anne Caruso) i Agathę (Sofia Wylie) — łączy coś niezwykłego. Miłośniczka baśni Sophie marzy o ucieczce od monotonnego wiejskiego życia, a gustująca w mrocznych klimatach Agatha ma zadatki na prawdziwą wiedźmę. Pewnej nocy, pod krwistoczerwonym księżycem, potężna siła przenosi je do Akademii Dobra i Zła — gdzie zaczyna się prawdziwa historia każdej baśni. Jednak od początku coś jest nie tak. Sophie trafia do Akademii Zła prowadzonej przez urzekającą i kąśliwą lady Lesso (Charlize Theron), a Agatha do Akademii Dobra, której przewodzi pogodna i miła profesor Dovey (Kerry Washington). Lekcje z dziećmi Kopciuszka, Kapitana Haka i czarującym synem Króla Artura (Jamie Flatters) to nie bajka, a w dodatku — jak twierdzi dyrektor Akademii (Laurence Fishburne) — tylko pocałunek prawdziwej miłości może zmienić zasady i przenieść dziewczyny do odpowiedniej szkoły. Jednak gdy na horyzoncie pojawia się w tajemniczy sposób powiązana z Sophie mroczna i niebezpieczna postać (Kit Young), która grozi zniszczeniem Akademii i wszystkich jej zasad, jedynym sposobem na szczęśliwe zakończenie jest przetrwanie tej baśni.

ZOBACZ TAKŻE: Fajne filmy na wieczór. TOP5 produkcji na poprawę humoru

Akademia dobra i zła - kiedy premiera na Netflix?

W rolach głównych występują Charlize Theron, Kerry Washington, Laurence Fishburne, Michelle Yeoh, Sophia Anne Caruso, Sofia Wylie, Kit Young, Jamie Flatters, Earl Cave, Demi Isaac Oviawe, Freya Parks, Kaitlyn Akinpelumi, Holly Sturton, Emma Lau, Briony Scarlett i Alex Cubb. "Akademia Dobra i Zła" zadebiutuje na Netfliksie we wrześniu 2022 roku (dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona).

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Kochasz filmy i seriale? Ten podcast jest dla Ciebie! Posłuchaj nowych odcinków TO SIĘ KRĘCI.

Listen to "Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko" on Spreaker.