Akademia Dobra i Zła: zwiastun i data premiery

i

Autor: materiały prasowe Netflix Akademia Dobra i Zła: zwiastun i data premiery

Netflix szykuje następcę "Harry'ego Pottera"? Zobaczcie zwiastun filmu "Akademia Dobra i Zła"

2022-06-07 20:43

Akademia Dobra i Zła to nowy film fantasy od Netfliksa z Charlize Theron w jednej z głównych ról. Produkcja przeniesie nas do... szkoły magii i czarodziejstwa, lecz nie w Hogwarcie. Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź. Faktycznie nadchodzi godny następca "Harry'ego Pottera"? Oceńcie sami!

"Akademia Dobra i Zła" to współczesna bajka, w której najlepsze przyjaciółki, Sophie i Agatha, trafiają do przeciwstawnych obozów w magicznej szkole kształcącej młodych bohaterów i złoczyńców mających stać na straży dobra i zła (czyli coś jak Gryffindor i Slytherin). Z okazji Netflix Geeked Week zaprezentowano pierwszą zapowiedź, która przy okazji zdradziła przybliżoną datę premiery.

Akademia Dobra i Zła: O CZYM BĘDZIE FILM?

Dwie najlepsze przyjaciółki z wioski Gavaldon - Sophie (Sophia Anne Caruso) i Agathę (Sofia Wylie) - łączy coś niezwykłego. Miłośniczka baśni Sophie marzy o ucieczce od monotonnego wiejskiego życia, a gustująca w mrocznych klimatach Agatha ma zadatki na prawdziwą wiedźmę. Pewnej nocy, pod krwistoczerwonym księżycem, potężna siła przenosi je do Akademii Dobra i Zła - gdzie zaczyna się prawdziwa historia każdej baśni. Jednak od początku coś jest nie tak. Sophie trafia do Akademii Zła prowadzonej przez urzekającą i kąśliwą lady Lesso (Charlize Theron), a Agatha do Akademii Dobra, której przewodzi pogodna i miła profesor Dovey (Kerry Washington). Lekcje z dziećmi Kopciuszka, Kapitana Haka i czarującym synem Króla Artura (Jamie Flatters) to nie bajka, a w dodatku - jak twierdzi dyrektor Akademii (Laurence Fishburne) - tylko pocałunek prawdziwej miłości może zmienić zasady i przenieść dziewczyny do odpowiedniej szkoły. Jednak gdy na horyzoncie pojawia się w tajemniczy sposób powiązana z Sophie mroczna i niebezpieczna postać (Kit Young), która grozi zniszczeniem Akademii i wszystkich jej zasad, jedynym sposobem na szczęśliwe zakończenie jest przetrwanie tej baśni.

Akademia Dobra i Zła: ZAPOWIEDŹ

Pierwszy teaser filmu "Akademia Dobra i Zła" prezentuje się następująco:

ZOBACZ TAKŻE: Morska bestia - Netflix pokazał zwiastun nowej animacji. Szykuje się wielka przygoda!

Akademia Dobra i Zła: KIEDY PREMIERA NA NETFLIX?

Film powstał na podstawie bestsellerowych książek Somana Chainaniego. Za reżyserię odpowiada Paul Feiga, a w rolach głównych wystąpili: Charlize Theron, Kerry Washington, Laurence Fishburne, Michelle Yeoh, Sophia Anne Caruso, Sofia Wylie, Kit Young, Jamie Flatters, Earl Cave, Demi Isaac Oviawe, Freya Parks, Kaitlyn Akinpelumi, Holly Sturton, Emma Lau, Briony Scarlett i Alex Cubb. "Akademia Dobra i Zła" zadebiutuje na Netfliksie we wrześniu 2022 roku (dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona). 

ZOBACZ TAKŻE: Nowa "Akademia Pana Kleksa" będzie polskim "Harrym Potterem"? Mocne zapewnienia reżysera. Co już wiemy o filmie?

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?