Eurowizja 2022 - Australia. Pierwsza próba

i

Autor: Nathan Reinds / eurovision.tv Pierwsza próba Australii na Eurowizji 2022.

Eurowizja 2022 stream live za darmo. Transmisja na żywo 14.05.2022

2022-05-14 10:06

Eurowizja 2022 - FINAŁ. Co to będą za emocje! Już w sobotę 14 maja dowiemy się, który kraj zwycięży w 66. edycji konkursu. Miejsce w finale wywalczył sobie reprezentant Polski - Krystian Ochman. Czy ma szansę na wygraną w Turynie?

Eurowizja 2022 - gdzie oglądać finał? TRANSMISJA NA ŻYWO. Konkurs wszedł w decydująca fazę i już 14 maja dowiemy się, kto stanie na podium w jednym z najważniejszych muzycznych konkursów na świecie. Półfinały za nami, więc poznaliśmy wszystkich uczestników. W gronie faworytów znajduje się reprezentant Polski - Krystian Ochman, który występuje z piosenką River. Tegorocznej edycji Eurowizji towarzyszy hasło "The Sound of Beauty". Wydarzenie odbędzie się w hali PalaOlimpico we włoskim Turynie. Imprezę poprowadzą Laura Pausini, Alessandro Catellan oraz Mika. Jaka piosenka w tym roku wygra? Przekonamy się w sobotę 14.05. Sprawdźcie, gdzie oglądać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eurowizja 2022 - tak wygląda scena tegorocznego konkursu. Motyw słońca, woda i włoski ogród

EUROWIZJA - Krystian Ochman po awansie

Eurowizja 2022 finał - stream live za darmo [TRANSIMSJA]

Finał Eurowizji 2022 będzie transmitowany za darmo na oficjalnej stronie Eurovision.tv, profilu Eurovision Song Contest na YouTube oraz z polskim komentarzem na TVP.VOD.PL. Zmagania finalistów będzie można śledzić również w telewizji na kanale TVP1 oraz TVP Polonia. Finał 66. edycji konkursu rozpocznie się w sobotę 14 maja 2022 o godzinie 21:00.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eurowizja 2022 - FINAŁ 14.05.2022. Jak głosować na Polskę? Jaki numer i aplikacja?

Sonda
Czy Krystian Ochman ma szansę wygrać Eurowizję?

Eurowizja 2022 - kto wystąpi w finale?

Znamy już wszystkich uczestników, którzy zmierzą się ze sobą podczas wielkiego finału w Turynie. Wśród nich znajduje się reprezentant Polski, Krystian Ochman. Oto pełna lista finalistów:

Tradycyjnie w finale prezentują się - bez potrzeby brania udziału w półfinałach - kraje "wielkiej piątki", czyli Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy. O tym, kto wygra, zdecydują członkowie krajowych składów jurorskich do spółki z widzami, głosującymi na swoich ulubieńców.