Eurowizja 2022 - Australia. Piosenka Not the Same robi wrażenie! Riley wygraną ma w kieszeni?

2022-04-27 13:48

Eurowizja 2022 wywołuje wiele emocji. Wszyscy zastanawiają się, kto będzie następcą zespołu Maneskin i sięgnie po wygraną. Jednym z kandydatów jest reprezentant Australii. Sheldon Riley zaśpiewa monumentalną balladę Not The Same. Wstęp robi wrażenie nie tylko ze względu na niesamowity głos, ale także charakterystyczny wizerunek artysty.

Eurowizja 2022 będzie edycją, w której Australia po raz pierwszy sięgnie po zwycięstwo? Nie można tego wykluczyć. Choć Sheldon Riley nie jest wymieniany jako jeden z głównych faworytów, wiele osób jest zdania, że może być czarnym koniem tegorocznego konkursu. Udział Australii w Eurowizji od początku jest kontrowersyjny. Kiedy dołączyli do stawki w 2015 roku, wiele osób nie wiedziało, dlaczego tak odległy kraj bierze udział w europejskim konkursie. Australijczycy są jednak wielkimi fanami tego wydarzenia, a ich występy udowadniają, że nie jest to dla nich tylko zabawa. Australia chce wygrać. Blisko byli w 2016 roku, kiedy ich reprezentantka Dami Im zajęła drugie miejsce. Czy Sheldon Riley zaskoczy i osiągnie historyczny sukces?

ZOBACZ TAKŻE: Chanel - kim jest reprezentantka Hiszpanii na Eurowizji 2022? Tańcem uwiedzie Europę

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2022 - Sheldon Riley z Australii

Sheldon Riley od dawna był eurowizyjnym marzeniem australijskich fanów Eurowizji. Zrobiło się o nim głośno, kiedy brał udział w zagranicznych edycjach The Voice oraz Mam Talent. Riley charakteryzuje się niesamowicie mocnym głosem oraz tajemniczym wizerunkiem. Ubiera długie suknie, a jego twarz zasłaniają oryginalne maski. Na Eurowizji 2022 zaśpiewa piosenkę Not The Same, która opowiada o walce Sheldona z syndromem Aspergera. To choroba, która objawia się trudnościami w akceptowaniu zmian czy powtarzającymi się zachowaniami. Riley jako dziecko stał się z tego powodu ofiarą prześladowania, przez co aż 14 razy musiał zmieniać szkołę. Na ten utwór warto zwrócić uwagę.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.