Kalush Orchestra - skład, piosenka, Stefania, kontrowersje. Kto reprezentuje Ukrainę?

2022-05-10 13:52
Kalush Orchestra - skład, piosenka, Stefania, kontrowersje. Kto reprezentuje Ukrainę?
Autor: Sony Music Poland Kalush Orchestra - skład, piosenka, Stefania, kontrowersje. Kto reprezentuje Ukrainę?

Kalush Orchestra wzbudza dużą sympatię wszystkich fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Dzieje się tak nie tylko ze względu na trudną sytuację, jaka panuje w ich rodzimym kraju. Powodem jest również mocna, melodyjna piosenka, która może zagwarantować zwycięstwo reprezentantom tego kraju. Poznajcie utwór tegorocznych reprezentantów Ukrainy na konkursie piosenki Eurowizja.

Spis treści

  1. Kalush Orchestra - kim są i co to za zespół?
  2. Kalush Orchestra - skład
  3. Kalush Orchestra - Ukraina
  4. Kalush - kontrowersje
  5. Kalush Orchestra - piosenka, Stefania

Kalush Orchestra - skład, Ukraina, piosenka, Stefania, te hasła najczęściej pojawiają się obok nazwy tego wyjątkowego zespołu. Kim są członkowie grupy? Co to za zespół Kalush? Wiele pytań na ich temat pojawia się w wyszukiwarce, dlatego podrzucamy odpowiedzi w jednym miejscu. Za sprawą wojny, reprezentanci Ukrainy wzbudzają dużą uwagę widzów, ale również dziennikarzy w Turynie. Tak naprawdę biorą udział w Eurowizji z piosenką, która realnie ma szansę wygrać.

Kalush Orchestra - kim są i co to za zespół?

Kto reprezentuje Ukrainę? Kalush, którego nazwa inspirowana jest małym przemysłowym rodzinnym miastem frontmana i lidera zespołu Oleha Psiuka, znanego również jako The Psiuchyi Son (Kałusz w obwodzie iwanofrankiwskim), powstał w 2019 roku, kiedy Ihor Didenczuk i MC CarpetMan (KylymMen) odpowiedzieli na jego post na Facebooku, za pośrednictwem którego szukał członków zespołu. Tak narodziła się grupa tworząca wyjątkową mieszankę rapu z motywami folkowymi i ukraińskim autentyzmem – lub jak artyści lubią to nazywać: folk and groove. Teraz KALUSH przekształca się w KALUSH Orchestra, bo dołączyli do nich multiinstrumentaliści Tymofij Muzyczuk i Witalij Dużyk. Ich pierwszy singiel „Shtomber Womber” został wydany w grudniu 2021 roku.

Eurowizja 2022 - Ukraina: Kalush. Piosenka Stefania da zwycięstwo naszym sąsiadom? 

Krystian Ochman chwilę przed występem! Opowiada nam o kulisach Eurowizji! [TYLKO U NAS]

Kalush Orchestra - skład

Kalush, czyli ukraiński zespół hip-hopowy z Kijowa występuje w pięcioosobowym składzie. Oprócz dźwiękowych wpływów ich ojczyzny, KALUSH Orchestra prezentuje swoje ukraińskie pochodzenie poprzez stroje, takie jak tradycyjne huculskie kamizelki keptar, różowy bucket hat uszyty w typowym ukraińskim stylu lub stroje huculskich molfarów (magików, szamanów i uzdrowicieli wśród Hucułów Zachodniej Ukrainy).

  • Ołeh Psiuk
  • Ihor Didenczuk
  • MC Kilimmen
  • Tymofij Muzyczuk
  • Witalij Dużyk

Kalush Orchestra - Ukraina

Kalush, w przeciągu paru tygodni obrali sobie za misję bycia głosem ukraińskiego narodu na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. W obliczu wojny artyści postanowi, że teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest trzymanie się swoich marzeń oraz walka o to, w co wierzą.

Kalush - kontrowersje

Wokół wyboru Kalush, jako reprezentanta Ukrainy w Eurowizji 2022 pojawiło się sporo kontrowersji. Zwyciężczynią krajowych preselekcji była Alina Pash, która wykonała piosenkę Shadows of Forgotten Ancestors. Jeden z YouTuberów powiedział, że zwyciężczyni preselekcji w 2015 roku pojechała na Krym przekraczając rosyjską granicę. W Ukrainie jest to nielegalne. Mieszkańcy tego kraju mogą jeździć na Krym, ale tylko z terenu Ukrainy. Alina Pash dostarczyła organizatorom dokument od Straży Granicznej, który potwierdzał, że nie złamała prawa.

Eurowizja 2022: kiedy Polska i Krystian Ochman? DATA i GODZINA występu

Mówiło się, że dokument był sfałszowany, a nadawca postanowił to zweryfikować. Ukraińska Straż Graniczna poinformowała, że Alinie Pash taki dokument nie został wydany. Ostatecznie 16 lutego sama poinformowała, że rezygnuje z reprezentowania swojego kraju na Eurowizji 2022.

Kalush Orchestra - piosenka, Stefania

O czym jest piosenka Stefania? Swoim najnowszym utworem Stefania - Kalush Orchestra ma teraz podbić serca światowej publiczności podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie, zarówno dzięki jedynej w swoim rodzaju muzyce, jak i ważnej wiadomości, którą niosą. Piosenka, składająca się z mieszanki rapowych zwrotek, ludowego chóru i urzekających hip-hopowych bitów, jest dedykowana każdej z matek członków KALUSH Orchestra. Jak wszystkie inne dzieła KALUSH i KALUSH Orchestra opiera się na prawdziwych doświadczeniach życiowych. To piosenka o mojej mamie, wyjaśnia frontman Oleh Psiuk i otwarcie kontynuuje: Nigdy nie zadedykowałem jej piosenki i nie jestem pewien, czy w przeszłości nasze relacje były szczególnie bliskie, ale wiem, że zdecydowanie zasługuje na tę piosenkę. To najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek dla niej zrobiłem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze