Eurowizja 2022 - Mołdawia wybrała! Ten zespół pojawi się na Eurowizji już po raz trzeci!

2022-01-31 12:33
Zdob şi Zdub
Autor: EBU

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami i państwa wybierają już swoich reprezentantów. 29 stycznia wyboru dokonała Mołdawia, która kandydata wybrała w ramach otwartego castingu. Wygrał zespół Zdob și Zdub, które w Turynie zaśpiewa piosenkę Trenulețul. To będzie już ich trzeci udział w Konkursie Piosenki Eurowizji!

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się już w maju 2022. Do połowy marca wszystkie delegacje muszą przedstawić swoje kandydatury, a więc w Europie ruszył już tak zwany "sezon preselekcyjny". Jednym z pierwszych państw, które dokonało wyboru, jest Mołdawia. Lokalna telewizja postanowiła zorganizować preselekcje, ale ostatecznie z nich zrezygnowano. Wybranych kandydatów zaproszono jedynie na otwarty casting, który był transmitowany na YouTube. Kiedy wszyscy skończyli swoje występy, jury naradziło się i wybrało zwycięzcę. Po zsumowaniu głosów wygrał zespół Zdob și Zdub, któremu gościnnie towarzyszy Fratii Advahov. Razem w Turynie zaśpiewają Trenulețul, folkową piosenkę w języku rumuńskim. 

Eurowizja 2022 - mołdawskie preselekcje zaskoczyły fanów. W eliminacjach melodia, która brzmi jak... pralka

Sara James o Eurowizji Junior 2021. Nie pojechała po to, by wygrać!

Eurowizja 2022 - Zdob și Zdub z Mołdawii

Eurowizja to nie będzie nic nowego dla grupy Zdob și Zdub. W konkursie będą reprezentowali Mołdawię już trzeci raz. Co ciekawe, stali się pierwszymi w historii, którzy wezmą udział w konkursie w trzech różnych dekadach. Wcześniej o Kryształowy Mikrofon walczyli już w 2005 i 2011 roku.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców potwierdziła, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze