Eurowizja 2022 - Szwecja wygra z nowym Shallow? Cornelia Jakobs niczym Lady Gaga

2022-03-14 11:54
Cornelia Jackobs - Hold Me Closer
Autor: Youtube.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. Powoli poznajemy faworytów tegorocznego konkursu, a wśród nich wymieniany jest między innymi Krystian Ochman z Polski. Mocną kandydaturę wystawiła też Szwecja, która w wygrywaniu Eurowizji ma duże doświadczenie. Fani porównują piosenkę Cornelii Jakobs do słynnego Shallow.

Konkurs Piosenki Eurowizji wywołuje wiele emocji. Rok temu cała Europa patrzyła na zwycięstwo Włoch i zespołu Maneskin, który w Rotterdamie triumfował z piosenką Zitti e buoni. Powoli zbliżamy się do kolejnej edycji i poznajemy już piosenki, które zawalczą o wygraną. 12 marca do grona uczestników dołączyła Cornelia Jakobs, który od razu znalazła się w grupie faworytów. 30-latka będzie reprezentowała Szwecja, która znana jest z dużych sukcesów na Eurowizji. W poprzedniej dekadzie wygrali aż dwa razy. W 2012 po nagrodę sięgnęła Loreen z piosenką Euphoria, a 3 lata później triumfował Mans Zelmerlow z Heores. Czy Cornelia da Szwecji 7. zwycięstwo? Wiele osób uważa, że szanse na to są bardzo duże.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - Austria z imprezowym bangerem. LUM!X i Pia Maria rozgrzeją Turyn!

Krystian Ochman oddał hołd walczącym w Ukrainie. Zadedykował im River

Eurowizja 2022 - Cornelia Jakobs ze Szwecji

Cornelia Jakobs na Eurowizji w Turynie zaśpiewa piosenkę Hold Me Closer, która opowiada o nieszczęśliwej miłości. Fani wyróżniają fantastyczny tekst oraz charakterystyczną chrypkę w głosie artystki. Niektórzy uważają, że utwór brzmieniem przypomina słynne Shallow Lady Gagi. Czy to zapewni Cornelii sukces? Przekonamy się w maju.

Sonda
Czy Szwecja ma szansę wygrać Eurowizję 2022?

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców potwierdziła, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze