Grecja Eurowizja 2022. Piosenka Die Together łapie za serce. Pewniak do wygranej?

2022-05-10 20:28

Piosenkarka Amanda Tenfjord będzie reprezentowała Grecję podczas 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Do Włoch pojedzie z emocjonalną balladą Die Together. Czy ta piosenka da zwycięstwo wokalistce?

Grecja na Eurowizji 2022 jest zdecydowanym faworytem. Widzowie i słuchacze nie mogą się już doczekać występu Amandy Tenfjord, która wyśpiewa swój największy przebój Die Together. Wielu twierdzi, że powtórzy sukces Heleny Paparizou, która z piosenką My Number One dała zwycięstwo Grecji w 50. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Mimo 41 reprezentantów, Grekom udało się wygrać tylko raz. Najlepsze momenty zanotowali w 2001 roku, kiedy na scenie pojawiła się grupa Antique zdobywając 3. miejsce. Później przez najbliższe 10 lat zawsze znajdowali się w pierwszej dziesiątce. Jak będzie w Turynie? Niektórzy twierdzą, że piosenka Die Together ma wszystko, by podbić serca widzów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eurowizja 2022 - tak wygląda scena tegorocznego konkursu. Motyw słońca, woda i włoski ogród

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Grecja na Eurowizji 2022. Piosenka Die Together ma szansę na wygraną?

Udziałem Grecji w Eurowizji zajmuje się krajowy nadawca publiczny ERT. Stacja już szósty rok z rzędu decyduje się na wokalistkę. Tym razem o zwycięstwo zawalczy Amanda Tenfjord, która zaśpiewa emocjonalną balladę Die Together. Piosenka zadebiutowała na stronie greckiego nadawcy 10 marca 2022 roku. Według wielu słuchaczy właśnie ten numer może przynieść zwycięstwo młodej piosenkarce. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się już w maju, kiedy rozpocznie się 66. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji. Poniżej udostępniamy cały utwór do odsłuchu.

Sonda
Eurowizja 2022. Czy Grecja ma szansę na wygraną w konkursie?

Eurowizja 2022 - reprezentacja Grecji. Kim jest Amanda Tenfjord?

Amanda Tenfjord to właściwie Amanda Georgiadi. Wokalistka urodziła się 9 stycznia 1997 roku w Janinie. Ma greckie i norweskie korzenie. Jej ojciec jest Grekiem, a matka pochodzi ze Skandynawii. Na co dzień zamieszkuje w norweskim Tenfjord i właśnie nazwę tego miasta zdecydowała się umieścić w swoim pseudonimie arystycznym. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat. Zaczynała grając na fortepianie, a dzisiaj ma za sobą dwie EP-ki. Jej największe hity to Then I Fell In Love, Troubled Water i Kill The Lonely. Utwory artystki osiągnęły ponad milion odtworzeń na popularnych platformach streamingowych. Podkreśla, że sama pisze i komponuje. Utwór z którym jedzie na Eurowizję, to również jej autorska produkcja.

Jakie miejsce zajęła Grecja na Eurowizji w ostatnich latach?

Grecja bierze udział w Eurowizji od 1974 roku. Debiutującą reprezentantką kraju była Marinella. Pierwsze lata jednak nie były szczęśliwe dla Greków (poza 1977 i 1992 rokiem, gdzie zajęli 5. miejsce). Złą passę przełamał zespół Antique, który w 2001 roku wywalczył 3. miejsce. Rok później sukces powtórzył Sakis Rouvas, a w kolejnym pojawiła się Helena Paparizou, która zdobyła 1. miejsce. Reprezentacja Grecji miała dobry czas, chociaż w ostatnich latach mają mniej szczęścia. Od 2013 roku najlepszym wynikiem może się pochwalić tylko Stefania Liberakakis, która zajęła 10. miejsce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze