Eurowizja 2022 - Holandia. Piosenka Die Depte od S10 mocnym faworytem! O czym jest utwór?

2022-05-10 20:28

Holandia to jeden z głównych faworytów Eurowizji 2022. Swój kraj reprezentować będzie piosenkarka o pseudonimie S10 z piosenką "Die Depte". O czym jest utwór? Wyjaśniamy!

S10 reprezentuje Holandię w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jej utwór "Die Depte" to prawdziwy hit, który zagwarantował jej miejsce wśród faworytów Eurowizji. O czym opowiada i jaka wiąże się z nim historia? Jest bardzo ważny dla wokalistki!

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - wszystkie piosenki znane! Jak brzmią i kto wygra?

Eurowizja 2022 - Holandia. O czym jest Die Depte od S10?

S10 to pseudonim artystyczny 21-letniej Stien den Hollander, która reprezentuje Holandię na Eurowizji 2022. Wokalistka ma za sobą trudną przeszłość - jako nastolatka zmagała się z różnymi problemami natury psychicznej. Zdiagnozowano u niej między innymi zaburzenia afektywne dwubiegunowe i depresję. W wieku 14-lat S10 targnęła się na swoje życie, przez co została osadzona w szpitalu psychiatrycznym.

Jako wokalistka S10 oscyluje przede wszystkim wokół alternatywnego popu, a utwory, które wykonuje, mają dla niej dużą wartość emocjonalną. Nawiązują bowiem często do problemów, z którymi sama się zmagała. Nie inaczej jest w przypadku "Die Depte" - piosenki, z którą powalczy na Eurowizji 2022. Utwór jest bowiem smutną opowieścią o miłości, z dość depresyjnym wydźwiękiem.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - wielka piątka: kraje, które mają bezpośredni awans do finału. Dlaczego?

Holandia ma na koncie już pięć zwycięstw w konkursie Eurowizji. Czy tegoroczna edycja przyniesie im kolejny złoty medal, a S10 z utworem "Die Depte" zapisze się na kartach historii jako wielka zwyciężczyni? Przekonamy się.

Eurowizja 2022: gdzie i kiedy oglądać?

Eurowizja 2022 transmitowana będzie zarówno w telewizji, jak i online. TVP1 wyemituje zarówno oba półfinały (10 i 12 maja), jak i finał, który odbędzie się w dniu 14 maja. Eurowizję 2022 obejrzycie też online za darmo na stronie eurovision.tv.

ZOBACZ TAKŻE: Kanada będzie mieć swoją Eurowizję! Fani konkursu oburzeni tym faktem

Sonda
Jaki kraj wygra Eurowizję 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze