Najlepsze seriale o seryjnych mordercach. Po które tytuły warto sięgnąć?

2022-08-10 22:10

Seryjni mordercy od lat goszczą w popkulturze, czy nam się to podoba, czy nie. Wielu filmowców wzięło na warsztat sylwetki osławionych zbrodniarzy, inni zaś (z większym, lub mniejszym sukcesem) wykreowali postaci fikcyjnych morderców, które zaskarbiły sobie swojego rodzaju sympatię wśród widzów. Które seriale poruszające ich tematykę warto obejrzeć?

Seriale o seryjnych mordercach wyrastają w ostatnich latach, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Źródła tego zjawiska należy oczywiście upatrywać przede wszystkim w niesłabnącym zainteresowaniu tematyką true crime. Widzów (a także i czytelników) fascynują zawiłe meandry ludzkiej psychiki oraz zło, do którego zdolny jest człowiek. Niezależnie od tego, czy w danej produkcji mamy do czynienia ze zbrodniami autentycznych seryjnych morderców, pokroju Teda Bundy'ego i Jeffreya Dahmera, czy też zupełnie fikcyjnymi jednostkami, zainteresowanie zawsze jest spore. Jak jednak w każdym gatunku, tudzież podgatunku kina, zdarzają się tytuły lepsze i gorsze jakościowo. By ułatwić wam ewentualne poszukiwania, wyłoniłam 5 najlepszych seriali o seryjnych mordercach, jakie dotąd widziała telewizja. Znajdziecie je w powyższej galerii. Jeśli zaś nie interesują was propozycje fabularne, zajrzyjcie do przeglądu najlepszych dokumentów oscylujących wokół tej tematyki, które znajdziecie pod tym linkiem.

Sonda
Lubisz seriale o seryjnych mordercach?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?

Seryjni mordercy - prawdziwe historie w podcaście  "ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara".

Co dzieje się w głowie człowieka, który nagle bez żadnego powodu zaczyna zabijać, który poluje, a ludzi traktuje jak zwierzyna na łowach, który skrupulatnie analizuje, planuje i fantazjuje o tym, jak odebrać, czyjeś życie?

Listen to "Jaffrey Dahmer - kanibal z Milwaukee [ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.