Jeffrey Dahmer: rodzina ofiary seryjnego mordercy oburzona serialem Netfliksa

i

Autor: materiały prasowe Netflix Jeffrey Dahmer: rodzina ofiary seryjnego mordercy oburzona serialem Netfliksa

Jeffrey Dahmer: rodzina ofiary seryjnego mordercy oburzona serialem Netfliksa. Jest oficjalne oświadczenie

2022-09-26 18:23

"Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", czyli nowy hit platformy Netflix, budzi pierwsze kontrowersje. Na Twitterze pojawiła się wypowiedź członka rodziny jednej z ofiar Dahmera.

Seryjni mordercy to temat, który w ostatnich latach szczególnie umiłowali sobie wszelkiej maści filmowcy. Filmów i seriali oscylujących wokół niesławnych zbrodniarzy przybywa, jak grzybów po deszczu, a najnowszy z nich, "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", wywołał istną furorę wśród użytkowników Netfliksa. Głos w jego sprawie zabrał Eric Perry, członek rodziny jednej z ofiar Kanibala z Milwaukee, który postanowił skrytykować modę na produkcje true crime. 

Czym kierował się Jeffrey Dahmer? Posłuchaj podcastu kanibalu z Milwaukee i sprawdź na ile serial Netflixa trzyma się faktów.

Listen to "Jaffrey Dahmer - kanibal z Milwaukee [ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.

Jeffrey Dahmer: rodzina ofiary seryjnego mordercy oburzona serialem Netfliksa

Jeffrey Dahmer był seryjnym mordercą i kanibalem, który w latach 1978-1991 bestialsko zamordował 17 młodych mężczyzn. Jednym z nich był Errol Lindsey. W głośnym serialu Netfliksa wykorzystano wypowiedź siostry Lindseya, Rity Isbell. Teraz zaś jej kuzyn dał wyraz swojemu oburzeniu w social mediach. Stwierdził bowiem, że tego typu produkcje okazują brak wrażliwości i empatii wobec rodzin ofiar, każąc im ponownie przeżywać traumę.

Nie mówię nikomu, co oglądać, wiem, że true crime to duża sprawa, ale jeśli ciekawią was ofiary, to moja rodzina (Isbellowie) jest wściekła z powodu tego serialu. To odnawianie traumy, i po co? Ilu filmów/seriali/dokumentów potrzebujemy? 

Ponadto przypominamy, że to nie koniec netfliksowej opowieści o Jeffreyu Dahmerze. 7 października bibliotekę platformy zasili bowiem dokument poświęcony jego zbrodniom, będący trzecią odsłoną serii "Rozmowy z mordercą" (dwie pierwsze opowiadały o Tedzie Bundym i Killer Clownie). 

Sonda
Lubisz seriale o seryjnych mordercach?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5