Filmy o seryjnych mordercach - które produkcje warto obejrzeć? [TOP5]

2022-08-11 22:03 Natalia Nowecka

Seryjni mordercy, psychopaci i wszelkiej maści zbrodniarze to tematyka od lat fascynująca filmowców. Które tego typu produkcje warto obejrzeć? Dziś wyłoniłam dla was 5 absolutnie najlepszych filmów o seryjnych mordercach.

Seryjni mordercy cieszą się sporą popularnością w świecie popkultury i fakt ten wzbudza w ostatnich latach spore kontrowersje. Czym nam się to jednak podoba, czy nie, brutalne i naturalistyczne kino, nierzadko ocierające się o gloryfikowanie przemocy, jest na topie, a kolejnych produkcji stale przybywa. Nie wszystkie warte są jednak waszej uwagi.

Filmy o seryjnych mordercach - które produkcje warto obejrzeć? [TOP5]

Choć można odnieść wrażenie, że to w ostatnich latach panuje moda na seryjnych morderców, tego typu przestępcy przewijali się w kinie już od wielu lat. Nierzadko z olbrzymim sukcesem - w końcu wiele produkcji oscylujących właśnie wokół tej tematyki doczekało się statusu kultowych, zarówno w gatunku horroru, jak i dramatu, czy dreszczowca. Przy takim nagromadzeniu filmów niełatwo jest oddzielić ziarno od plew i wybrać te tytuły, które rzeczywiście zasłużyły na poświęcenie im (plus minus) dwóch godzin naszego życia. Od czego jednak macie mnie? Dziś wyłoniłam dla was 5 absolutnie najlepszych filmów o seryjnych mordercach, które z pewnością przypadną wam do gustu. Jeśli zaś interesuje was nieco dłuższy metraż, odsyłam do moich przeglądów najlepszych seriali oraz produkcji dokumentalnych oscylujących wokół tej tematyki. 

Sonda
Lubisz oglądać filmy o seryjnych mordercach?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE