„1899” skasowane – Netflix nie zrealizuje kolejnych odcinków

i

Autor: materiały prasowe Netflix „1899” skasowane – Netflix nie zrealizuje kolejnych odcinków

1899 skasowane - Netflix wyrzucił do kosza kolejny głośny serial. Dlaczego?

2023-01-03 13:21

Netflix nie ma litości i kasuje kolejny serial. Po „Sadze Winx” i „Warrior Nun” nadszedł czas na „1899”.

Spieszmy się kochać seriale, tak szybko je kasują, czyli przesiewu na rynku serialowym ciąg dalszy. Tym razem do kosza poleciał nowy serial twórców „Dark” – opowiadający o pasażerach tajemniczego statku „1899”. Co poszło nie tak? To dobre pytanie.

„1899” skasowane – Netflix nie zrealizuje kolejnych odcinków

„1899” to kolejne dzieło twórców osławionego „Dark”, które choć może nie konkurowało z nim poziomem i sympatią odbiorców, naprawdę trzymało poziom (z pewnością wyższy od licznych odmóżdżaczy, które raz za razem wracają z kolejnymi sezonami). To jednak nie wystarczyło i włodarze Netfliksa podjęli decyzję o anulowaniu serialu po zaledwie jednym sezonie. Jest to o tyle zaskakująca decyzja, że choć z recenzjami było różnie (naszą znajdziecie tutaj), „1899” utrzymywał się w pierwszej 10 najpopularniejszych produkcji przez dobrych kilka tygodni. Owszem, nie zrobił tak zawrotnych wyników jak wielkie hity 2022 roku, czyli „Wednesday” i „Dahmer”, ale dużo nie ustępował „Sandmanowi”, który zielone światło na kontynuację już dostał. Skąd zatem taka decyzja? Nie wiadomo.

Sami twórcy też nie zdradzili, co poszło nie tak. Wydali jednak oświadczenie, w którym poinformowali o swoim żalu wywołanym rzeczoną decyzją (przypominam, że fabułę rozplanowali na trzy sezony, zatem serial został po prostu urwany w pierwszej fazie opowieści).

Z ciężkim sercem informujemy was, że „1899” nie zostanie przedłużone. Bardzo byśmy chcieli dokończyć tę wspaniałą podróż w ramach drugiego i trzeciego sezonu, tak samo jak w przypadku „Dark”. Ale czasem życie toczy się wbrew naszym planom. Tak bywa. Zdajemy sobie sprawę, że ta informacja rozczaruje miliony fanów. Chcemy z całego serca podziękować wam, że byliście częścią tej cudownej przygody. Kochamy was. Nie zapominajcie.

„1899” – o czym jest serial?

„1899” to 8-odcinkowy serial-łamigłówka, w którym śledzimy losy pasażerów gigantycznego okrętu, którzy zmierzają na zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy podczas rejsu natrafiają na inny statek, który jakiś czas temu zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

W obsadzie znalazły się między innymi gwiazdy „Dark”, „The Rain” i „Szkoły da elity” oraz nasz Polak Rodak Maciej Musiał.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5