The Crown 5: zwiastun, data premiery, fabuła i obsada nowej serii

i

Autor: Keith Bernstein/ materiały prasowe Netflix The Crown 5: zwiastun, data premiery, fabuła i obsada nowej serii

"The Crown": ZWIASTUN 5. sezonu zapowiada wyjątkowo dramatyczną serię. Kiedy premiera?

2022-10-20 18:45

"The Crown" powraca. Tym razem w królową Elżbietę II wcieli się Imelda Staunton, a swoją interpretację księżnej Diany w najbardziej burzliwym okresie jej życia zaprezentuje nam Elizabeth Debicki. Zwiastun 5. sezonu trafił do sieci i zapowiada się wyśmienicie.

Zaczynają się lata 90. i rodzina królewska staje przed jednym z największych wyzwań – musi udowodnić, że współczesna Wielka Brytania nadal jej potrzebuje. Tymczasem Diana i Karol toczą wojnę w mediach, a monarchia zaczyna chwiać się w posadach. 5. sezon "The Crown" zapowiada się na najbardziej emocjonujący z dotychczasowych. 

"The Crown": zwiastun 5. sezonu

Zbliża się 40. rocznica objęcia władzy przez Elżbietę II. Królowa snuje refleksje na temat swoich rządów, w czasie których doczekała dziewięciorga premierów, wejścia telewizji pod strzechy i zmierzchu Imperium Brytyjskiego. Na horyzoncie pojawiają się nowe wyzwania. Upadek Związku Radzieckiego i przekazanie suwerenności w Hongkongu sygnalizują sejsmiczne zmiany w międzynarodowym porządku i stawiają monarchię zarówno przed wyzwaniami, jak i szansami. Królową czekają też kłopoty rodzinne. Książę Karol naciska na matkę, aby pozwoliła mu się rozwieść z Dianą (Elizabeth Debicki), co prowadzi do konstytucyjnego kryzysu monarchii. Oddalający się od siebie małżonkowie wywołują falę plotek i spekulacji. Zainteresowanie mediów rośnie. Diana postanawia przejąć kontrolę nad własną opowieścią, zrywając z rodzinnym protokołem i publikując książkę, która ujawnia rysy na relacjach Windsorów i sprawia, że Karol traci publiczne poparcie.

Napięcie rośnie, gdy na scenie pojawia się Mohamed Al Fayed, który - pragnąc dostać się do wyższych sfer - wykorzystuje własne bogactwo i władzę, aby zapewnić sobie i swojemu synowi Dodiemu miejsce przy królewskim stole.

"The Crown": kiedy premiera 5. sezonu?

Królową Elżbietę II zagra tym razem gwiazda "Harry'ego Pottera" Imelda Staunton, książę Filip zyska oblicze Jonathana Pryce'a, zaś w księżniczkę Małgorzatę wcieli się Lesley Manville. Na ekranie pojawią się również Elizabeth Debicki jako księżna Diana, Dominic West jako książę Karol oraz Khalid Abdalla jako Dodi Al-Fayed. 5. sezon "The Crown" ujrzy światło dzienne w dniu 9 listopada 2022 roku.

Sonda
Czekasz na nowy sezon "The Crown"?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE