Elizabeth Debicki - kim jest aktorka polskiego pochodzenia, która gra księżna Dianę w The Crown?

2020-08-18 14:21 AW
Elizabeth Debicki
Autor: ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Fani serialu The Crown od dawna wyczekiwali na informację, kto wcieli się w postać księżnej Diany w dwóch ostatnich sezonach produkcji o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Diana była bowiem przez pewien okres jedną z najpopularniejszych kobiet na świecie, a jej tragiczna śmierć wstrząsnęła milionami osób. Pierwsza żona Karola dzięki swojej działalności dobroczynnej i charytatywnej zyskała przydomek 'Księżnej ludu'.

Elizabeth Debicki - kim jest aktorka polskiego pochodzenia, która w The Crown wciela się w postać księżnej Diany? The Crown zadebiutował na Netfliksie w 2016 roku, a jego akcja rozpoczyna się w momencie, gdy księżna Elżbieta za wychodzi za mąż za Philipa Mountbattena w 1947 roku.

Elizabeth Debicki - kim jest księżna Diana z serialu The Crown?

Debicki urodziła się w Paryżu w 1990 roku. Jej ojciec jest Polakiem, a matka Australijką o irlandzkich korzeniach. Obydwoje byli tancerzami baletowymi, po których Elizabeth odziedziczyła pasję do tańca i występowania. Póki co największą rozpoznawalność przyniosły jej role w filmach Wielki Gatsby z 2013 roku oraz Kryptonim U.N.C.L.E. z 2015 roku. W sierpniu 2020 roku twórcy The Crown ogłosili, że wcieli się w postać Diany w ostatnich dwóch sezonach produkcji - 5 i 6.

Postać Diany pierwszy raz w serialu pojawi się jednak już w 4 sezonie The Crown - wówczas w jej rolę wcieli się Emma Corrin. Fabuła serialu The Crown ma zakończyć się na początkach XXI wieku. Jak dotąd nie są niestety znane dokładnie daty premier ostatnich trzech sezonów produkcji.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE