Anna Antonowicz

i

Autor: Lukasz Piecyk/REPORTER

Anna Antonowicz w "The Crown"! To kolejny polski akcent w serialu Netfliksa. Kogo zagra?

2022-02-14 16:10

Obowiązki, rodzina, władza. I w tym wszystkim młoda kobieta, która staje na czele imperium. Cały świat zakochał się w "The Crown". Serial Netfliksa nadchodzi z kolejnym sezonem i jeszcze w 2022 zadebiutuje na platformie. W nadchodzących odcinkach nie zabraknie kolejnego polskiego akcentu! Na ekranie zobaczymy polską aktorkę, Annę Antonowicz.

The Crown sezon 5 zapowiada się niesamowicie dobrze. Każdy sezon serialu wzbudza wiele emocji i nie inaczej będzie w tym przypadku. W najnowszych odcinkach zobaczymy wydarzenia z 1992 roku, kiedy rozpadły się trzy królewskie małżeństwa. Cały serial został wstępnie zaplanowany na 6. sezonów, a cała historia ma być doprowadzona aż do współczesności. Piąta część ma zakończyć się na wydarzeniach rozgrywających się na początku lat dwutysięcznych. W obsadzie "The Crown" nie brakuje znanych nazwisk, chociaż twórcy dają szansę również mniej popularnym aktorom. Ogłoszono, że w najnowszych odcinkach pojawi się polska aktorka Anna Antonowicz. Co ciekawe, to nie pierwszy polski akcent w serialu. Wcześniej, w roli księżnej Diany mogliśmy podziwiać Elizabetn Debicki - Australijkę, której ojciec był Polakiem.

Stranger Things 4, Skazana, Euforia 2 [NOWOŚCI Netflix, Player, HBO] | ESKA XD - Hotplota #39

The Crown sezon 5 - polska aktorka w serialu

W nowym sezonie "The Crown" będziemy mogli oglądać polską aktorkę, Annę Antonowicz. To pochodząca z Włocławka aktorka, którą polscy widzowie mogą kojarzyć z "Na dobre i na złe". Jak dostała rolę w megahicie Netfliksa? Aktorka aktualnie mieszka i pracuje w Niemczech, gdzie występuje również w tamtejszych produkcjach. Na casting do serialu dostała zaproszenie od Kate Bone, asystentki reżysera castingów. Pojawiła się na przesłuchaniu i po dwóch tygodniach dostała już propozycję.

"Cały proces przygotowawczy jest fascynujący, to jest dla mnie nowy świat. Cały sztab ludzi zajmuje się tylko wyszukiwaniem historycznych faktów i ciągłym poszukiwaniem w archiwach. Kostiumy szyte na miarę, ciągłe próby make-upu. Jestem tu bardzo szczęśliwa, to najlepsza produkcja, w jakiej dotychczas pracowałam. Jeszcze mam parę dni przed sobą, trzymajcie kciuki!" - mówi Antonowicz

Polska aktorka nie może wiele zdradzać na temat fabuły, ale wspomina, że jej wątek jest powiązany z samą rodziną królewską. "Niestety nie mogę nic więcej zdradzić, bo mam bardzo obostrzony kontrak. Pewnie bliżej premiery 5. sezonu w listopadzie 2022 będę mogła coś więcej odpowiedzieć" - dodaje.

Sonda
Który sezon The Crown jest najlepszy?