Harry Potter

i

Autor: EAST NEWS

Ciekawostki o Harrym Potterze, których możesz jeszcze nie znać!

2022-07-31 18:11

Alohomora! Trudno w to uwierzyć, ale pierwszy film z przygodami Harrego Pottera pojawił się w 2001 r. Niewiele filmowych produkcji ogląda się z zaciekawieniem po latach, jednak z historią młodego czarodzieja jest inaczej. Seria filmów cieszy się niesłabnącą popularnością od 20 lat i każdego roku zaskakuje swoich fanów na nowo. Poznajcie kilka magicznych ciekawostek, o których mogliście jeszcze nie wiedzieć.

Ciekawostki o Harrym Potterze, których możesz jeszcze nie znać! Czujecie? W powietrzu unosi się magia. Za mury Hogwartu wyszła informacja, że twórcy szykują wielki powrót czarodziejskiej obsady. 1 stycznia 2022 roku na HBO MAX pojawi się odcinek specjalny, w którym bohaterowie serii o Harrym Potterze ponownie się zjednoczą i opowiedzą całkowicie nowe zakulisowe historie. Na okrągłą rocznicę znowu wyruszymy w magiczną podróż i posłuchamy najnowszych rozmów z aktorami. Z tej okazji przygotowaliśmy mały prezent dla wszystkich fanów serii. Usiądźcie wygodnie na swojej miotle, weźcie różdżki w dłoń i wspólnie z nami przejdźcie ulicą Pokotną w poszukiwaniu magicznych ciekawostek.

1. Severus Snape nosił ciemne soczewki

Reżyser filmu "Harry Potter i Czara Ognia" nie wiedział, że aktor grający Snape'a zakładał czarne soczewki. Pewnego dnia postanowił skomplementować kolor oczu Alana Rickmana. Aktor wyjął jedną z soczewek i podziękował za miłe słowa. Śmiechom nie było końca.

2. Ile par okularów miał Harry Potter?

Z czym kojarzy się postać głównego bohatera? Z różdżką i okrągłymi okularami. Mówi się, że podczas nagrań zrobiono dla niego aż 160 par okularów! Ahhh, było w czym wybierać. Bohaterowi wystrugano również kilkadziesiąt różdżek.

Sonda
W jakiej formie lubicie Harrego Pottera najbardziej?

3. Wielki czarodziej, ale szkoły nie skończył

Wiecie, że z najpopularniejszy magik na świecie nie ukończył Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? Zrobiła to tylko Hermiona. Harry Potter i Ron Weasley sobie odpuścili.

4. Tiara Przydziału

Tiara bez problemu przydziela uczniów do odpowiednich domów podczas Ceremonii Przydziału. No, prawie. Pojawiły się tylko trzy osoby w jej karierze, z którymi miała problem. Poza Harrym był to Peter Pettigrew i profesor McDonagall.

5. A może tak nocny maraton Pottera?

Jeżeli pojawi się komuś w głowie taki szalony pomysł, to uważajcie. Wielkie matematyczne głowy wyliczyły, że obejrzenie WSZYSTKICH części przygód czarodzieja zajmują ok. 20 godzin. Wszystko zależy od wersji i tego, czy lubimy napisy końcowe. Pomijamy przerwy na uzupełnianie płynów.

6. Listy. Dużo listów.

Angielskie sowy pocztowe nie miały lekko. Pamiętacie listy, które przychodziły do Harrego z Hogwartu? Dosłownie wszystkie własnoręcznie napisała ekipa filmowa. To było ponad 1000 listów! Ostatecznie okazały się za ciężkie dla zwierząt i twórcy musieli napisać kolejne 1000.

7. Ktoś wybiera się na Pokątną?

Wszystkie przedmioty, które zdobią sklepowe witryny na Ulicy Pokątnej, są wykonane ręcznie. To już wiemy, dlaczego filmy powstawały tak długo...

8. Kojarzycie Hagrida?

No pewnie, jak można nie znać człowieka. Potężny Hagrid miał na sobie strój, który ważył prawie 40 kilogramów. Nie było lekko, bo temperatura na planie dochodziła do 38 stopni. Aktorowi zamontowano nawet specjalny system chłodniczy pod kostiumem.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH