Cień i kość: 2 sezon w nowej zapowiedzi. Kiedy premiera na Netflix?

i

Autor: DÁVID LUKÁCS/NETFLIX Cień i kość: 2 sezon w nowej zapowiedzi. Kiedy premiera na Netflix?

Przerażający Darkling w nowej zapowiedzi „Cienia i kości 2”. Kiedy premiera nowych odcinków?

2023-02-15 20:28

„Cień i kość” to adaptacja bestsellerowych powieści z serii „Grisza” autorstwa Leigh Bardugo, która swojego czasu zrobiła niezłą furorę na Netfliksie. Teraz powraca z kolejną odsłoną, znacznie mroczniejszą od poprzedniej.

„Cień i kość” powraca z drugim sezonem pełnym nowych przyjaźni i nowych miłości, jeszcze większych bitew i pasjonujących przygód, a także szokującej rodzinnej tajemnicy, która może wstrząsnąć całym światem. Netflix pokazał nową zapowiedź z uwielbianym przez fanów Darklingiem.

„Cień i kość” – sezon 2 w nowej zapowiedzi

2. sezon serialu „Cienia i kości” zaadaptuje II tom serii Bardugo, czyli „Oblężenie i nawałnicę”. Pewne ogłoszenia obsadowe pozwalają jednak sugerować, że ujrzymy też wątki z innych książek, choćby „Szóstki wron”. Do obsady dołączyli Lewis Tan jako Tolya Kir-Bataar, Anna Leong Brophy jako Tamar Kir-Bataar, Patrick Gibson jako Nikołaj Lancov oraz Jack Wolfe w roli Wylana Hendriksa.

Co dokładnie zobaczymy w nadchodzących odcinkach? W oficjalnym opisie fabuły czytamy: Alina Starkov musi uciekać. Dla jednych jest światłem nadziei, a dla innych — podejrzaną zdrajczynią. Ona ma jednak jasny cel — zniszczyć Fałdę Cienia i ocalić Ravkę przed zniszczeniem. Tymczasem jednak Kirigan powraca, aby dokończyć swoje dzieło. Generał, wspierany przez siejącą postrach armię nowych potworów, których — jak się wydaje — nie da się pokonać, i przerażających griszów z nowego zaciągu, jest bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek. Aby z nim wygrać, Alina i Mal zbierają nowych, potężnych sojuszników i wyruszają w transkontynentalną podróż, aby odnaleźć dwa mityczne stworzenia, które spotęgują jej moce. Z kolei w Ketterdamie Wrony muszą zawiązać nowe sojusze, bo przychodzi im walczyć ze starymi rywalami i wyjaśnić jeszcze dawniejsze zatargi, które zagrażają nie tylko ich miejscu w Baryłce, lecz samemu ich życiu. Gdy dostaną szansę na zabójczy skok, po raz kolejny przyjdzie im stanąć naprzeciw legendarnej Przywoływaczki Słońca.

„Cień i kość” sezon 2 – kiedy premiera?

W rolach głównych powrócą Jessie Mei Li jako Alina Starkov, Archie Renaux jako Malyen Oretsev, Freddy Carter jako Kaz Brekker, Amita Suman jako Inej, Kit Young jako Jesper Fahey oraz Ben Barnes jako Generał Kirigan aka Darkling. 2. sezon „Cienia i kości” zawita na Netfliksie już 16 marca.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5