Cień i kość: ciekawostki z planu hitu Netflixa. Tego o nim nie wiedzieliście!

2021-05-16 10:05 kp
Cień i kość
Autor: Everett Collection/East News

Netflix rozpieszcza swoich fanów, regularnie przygotowując premiery kolejnych serialowych hitów. Po uwielbianych przez widzów Bridgertonach i Lupinie, w kwietniu przyszedł czas na serial Cień i kość na podstawie książek o tym samym tytule. Fani pokochali produkcję po 1. sezonie i czekają na informacje o kontynuacji serialu. Tymczasem my mamy dla Was najciekawsze fakty o serialu Cień i kość!

Fani serialu Cień i kość już po pierwszym sezonie nowej produkcji Netflixa nie mają wątpliwości, że doczekali się godnego następcy Gry o tron. Serial z Benem Barnesem i Archie Renauxem podbił serca widzów, którzy dziś czekają na potwierdzenie planowanego 2. sezonu.

Cień i kość zadebiutował na Netflixie 23 kwietnia tego roku. To serial fantasy oparty na trylogii Leigh Bardugo. To już kolejna produkcja na podstawie książek tego typu, która podbiła serca widzów - wystarczy wspomnieć o Grze o tron i Wiedźminie. Wszystkie trzy seriale łączy tajemnicza aura, nieco magii i universum stworzone specjalnie na potrzeby historii.

Serial Cień i kość to najnowsza z produkcji. Dla tych, którzy zdążyli już zapoznać się z historią, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych faktów o hicie Netflixa.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Cień i kość - ciekawostki

1. Ekipa często na planie posługiwała się książkami. Te pomagały aktorom lepiej wczuć się w ich role.

2. Wspólna praca bardzo przywiązała do siebie aktorów. Dziś są dobrymi przyjaciółmi, o czym świadczą posty na ich Instagramach.

3. Fikcyjne języki, które pojawiają się w Cieniu i kości, zostały wymyślone przez Davida J. Petersona - tego samego, który stworzył języki Gry o tron.

4. Aktorzy zabrali sobie z plany filmowego pamiątki - Kit Young zachował cztery pistolety, a Freddy Carter swoją laskę i rękawiczki.

5. Praca z kozami była naprawdę trudna - wciąż krzyczały i zostawiały wszędzie odchody! Ale i tak wszyscy je pokochali.

6. Ben Barnes występuje w wielu piosenkach z oficjalnej ścieżki dźwiękowej.

7. Jessica Mei Li trenowała pod okiem kaskaderów Marvela.

8. Większość zdjęć do Cienia i kości powstała na Węgrzech.

9. Kit Young inspirował się przy tworzeniu swojej postaci Jackiem Sparowem i Deadpoolem.

10. Leigh Bardugo zagrała w serialu epizod - wystąpiła w trzecim odcinku.

11. U Jessie Mei Li w trakcie pracy na planie zdiagnozowano ADHD.

NAJNOWSZE