Marcin Dorociński w hicie Netfliksa! Kogo zagra w "Wikingowie: Valhalla"?

2022-10-05 12:17 Natalia Nowecka
Wikingowie: Valhalla - Marcin Dorociński w obsadzie 2. sezonu
Autor: AKPA; materiały prasowe Netflix "Wikingowie: Valhalla" - Marcin Dorociński w obsadzie 2. sezonu

Marcin Dorociński zadomowił się na terenie Netfliksa i już w przyszłym roku ujrzymy go w kolejnej popularnej produkcji platformy. Tym razem padło na spin-off "Wikingów". W kogo wcieli się polski aktor?

Marcin Dorociński ma już na koncie jeden występ w hicie Netfliksa, mogliśmy go bowiem podziwiać w "Gambicie królowej", gdzie zagrał u boku Anyi Taylor-Joy. Teraz polski aktor wystąpi w produkcji kostiumowej i to nie byle jakiej, a "Wikingowie: Valhalla", czyli spin-offie popularnych "Wikingów".  

"Wikingowie: Valhalla" - Marcin Dorociński w obsadzie 2. sezonu

Serial "Wikingowie: Valhalla", mimo raczej chłodnego przyjęcia przez krytyków i widzów, odniósł sukces finansowy, zatem Netflix zdecydował się na realizację kolejnych odsłon. Akcja drugiego sezonu przedstawi nam wydarzenia rozgrywające się niedługo po finale poprzednika, kiedy to Kattegat upadło, a bohaterowie musieli ratować się ucieczką. Teraz będą zmuszeni odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w wielu przypadkach znacząco oddalonej od domu. Tu właśnie na scenę wkracza Marcin Dorociński, który wystąpi jako Jarosław I Mądry z dynastii Rurykowiczów, który władał Rusią Kijowską w latach 1016-1018 i 1019-1054. Jest to ważna postać historyczna dla Ukrainy, a w jego życiorysie pojawia się również polski akcent - siostra Jarosława Mądrego poślubiła polskiego księcia Kazimierza Odnowiciela. 

"Wikingowie: Valhalla" - kiedy premiera 2. sezonu?

Oprócz Marcina Dorocińskiego do obsady dołączyli Bradley James jako Harekr, Hayat Kamille jako Mariam oraz Sofia Lebedeva jako Elena. Showrunnerem wciąż pozostaje Jeb Stuar, zaś Michael Hirst (twóca oryginału) pełni rolę producenta wykonawczego. Serial "Wikingowie: Valhalla" powróci z 2. sezonem w 2023 roku (dokładna data premiery nie jest jeszcze znana). 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy i seriale o wikingach. TOP 10 produkcji, które koniecznie musisz zobaczyć

"Wikingowie: Valhalla" - o czym jest serial?

Akcja serialu "Wikingowie: Walhalla" toczy się ponad 1000 lat temu, na początku XI wieku, i opowiada o legendarnych przygodach najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Erikssona (Sam Corlett), jego ognistej i zawziętej siostry Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) oraz ambitnego nordyckiego księcia Haralda Sigurdssona (Leo Suter). Drugi sezon zaczyna się tuż po tragicznym upadku miasta Kattegat, który zniszczył marzenia tych bohaterów i zmienił ich przeznaczenie. Są teraz zbiegami w Skandynawii i muszą wystawić na próbę swoje ambicje i odwagę w świecie, który w niczym nie przypomina fiordów Kattegat.

Sonda
Jak oceniasz pierwszy sezon "Wikingowie: Walhalla"?
O co chodzi z tymi Wikingami? | To się kręci #2
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE