Harlan Coben nakręci serial w Polsce? Autor bestsellerów zdradza swoje plany!

2022-10-05 11:48 Leon Pietrzak
Harlan Coben
Autor: JOEL SAGET/AFP/East News

Harlan Coben nakręci trzeci serial w Polsce? Netflix odnowił umowę z amerykańskim pisarzem i potwierdził, że powstanie jeszcze kilka tytułów na podstawie powieści autora bestsellerów. Plany są ogromne!

Harlan Coben i Netflix to związek idealny. Relacja znanego pisarza ze streamingowym gigantem przerodziła się w prawdziwą miłość. Na początku w planach było tylko (i aż!) 14 adaptacji książek, a teraz będzie ich zdecydowanie więcej! Do najgłosniejszych tytułów, które można już oglądać na Netfliksie, należą The Stranger, Safe, Zachowaj spokój, Zostań blisko oraz francuskie Gone for Good. Lista historii opartych na książkach Cobena jest długa, a będzie jeszcze dłuższa!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najlepsze ekranizacje Harlana Cobena na Netflix. Te seriale po prostu musisz zobaczyć!

Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5

Harlan Coben zrobi trzeci serial w Polsce?

Netflix przedłużył z Harlanem Cobenem umowę o kolejne 4 lata, w której autor sprzedał prawa do 12 swoich książek. Amerykanin chciałby zrobić serial w Indiach i Azji, więc plany są bardzo ambitne. Na pewno powstanie więcej anglojęzycznych produkcji, a nawet kilka w Europie. Sam Coben podkreśla, że trwają rozmowy już z niemieckim, włoskim, francuskim i hiszpańskim oddziałem Netfliksa. Dodał, że może będzie nawet trzecia produkcja w Polsce!

"Pracujemy nad kilkoma innymi amerykańskimi serialami. Ale zamierzamy też zrobić więcej z brytyjskim zespołem, z którym miałem szczęście pracować przy Safe, The Stranger i Stay Close. Patrzymy też na inne kraje europejskie, chciałbym spróbować zrobić serię w Niemczech, Włoszech, a także powrócić do Francji i Hiszpanii. Może też trzeci serial w Polsce. Nasze cele są bardzo ambitne" - powiedział Coben

Sonda
Który serial na podstawie powieści Cobena jest najlepszy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE