Netflix 2023 – polskie filmy i seriale. Jakie premiery nas czekają?

i

Autor: materiały prasowe Netflix Netflix 2023 – polskie filmy i seriale. Jakie premiery nas czekają?

Jakie polskie filmy i seriale zawitają w tym roku na Netfliksie? Szykuje się kilka mocnych pozycji

2023-01-24 8:10

Netflix stawia na polskie kino, co wyraźnie widać po ilości zapowiedzianych produkcji znad Wisły. Przed nami mnóstwo ciekawych premier, a przy okazji cały wachlarz gatunkowy.

Drugi sezon „Sexify”, czyli najpopularniejszego polskiego serialu Netfliksa, zawitał na platformie w pierwszej połowie stycznia i został dość ciepło przyjęty. Na tym jednak nie koniec, streamer zapowiedział bowiem cały szereg zarówno polskich filmów, jak i seriali. Zatem, co zobaczymy w najbliższym czasie?

Netflix 2023 – polskie filmy i seriale. Jakie premiery nas czekają?

Już wkrótce, bo 17 lutego, zobaczymy polski serial science fiction „Dziewczyna i kosmonauta” o kosmicznej rywalizacji dwóch kumpli i tajemniczy długowieczności. Całość liczyć będzie łącznie 6 odcinków, a w obsadzie znaleźli się między innymi Vanessa Alexander („The Office PL”), Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra.

Wśród zapowiedzianych seriali Netfliksa znalazł się także „Detektyw Forst”, czyli ekranizacja popularnej serii kryminalnej autorstwa Remigiusza Mroza, w której rolę główną zagra Borys Szyc. Czeka nas również kolejny serial katastroficzny od twórcy „Wielkiej Wody” – tym razem Jan Holoubek weźmie na tapet historię zatonięcia promu Jan Heweliusz. Maciej Pieprzyca (ten od „Jestem mordercą” i „Prokuratora”) opowie nam zaś o konflikcie prawnym dwóch rodzin, a jego „Idź przodem, bracie” ma być utrzymany w klimatach neo-westernu.

Przed nami też oczywiście kolejne dwie części „Furiozy”, która zawojowała w ubiegłym roku Netfliksa, oraz film przygodowy „Lady Janosik”, gdzie słynna legenda przeniesioa zostanie do czasów współczesnych. Krótko mówiąc – będzie co oglądać.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6