Najlepsze seriale science fiction. Które produkcje sci-fi warto obejrzeć?

2022-06-30 15:02

Science fiction to gatunek, który wciąż bardziej stoi filmami, niż serialami. Nie oznacza to jednak, że brakuje wybitnych produkcji odcinkowych poruszających tematykę fantastycznonaukową. By dowieść swojej tezy, wyłoniłam dla was 5 naprawdę świetnych seriali science fiction, które koniecznie powinniście obejrzeć.

Science fiction w odcinkach jeszcze przed kilkunastoma laty było stosunkową rzadkością. Serialowi twórcy zdecydowanie preferowali inne gatunki, jednak trend ten zaczął się powoli zmieniać. Możliwości, jakie zapewnia obecna technologia, sprawiają, że kolejni filmowcy coraz chętniej sięgają po sci-fi i zalewają rynek doprawdy wyśmienitymi produkcjami. Które z nich są najlepsze?

Najlepsze seriale science fiction - które produkcje warto obejrzeć?

Pisałam wam już o najlepszych filmach science fiction w dziejach kina, teraz nadszedł czas na seriale. W galerii (górna część artykułu) znajdziecie 5 produkcji, które z pewnością przypadną do gustu każdemu fanowi gatunku. Z miejsca zaznaczam jednak, że seriale pokroju "Stranger Things" i "The Boys" - choć wybitne - nie znalazły się w naszym zestawieniu. Choć oba zawierają w sobie elementy sci-fi, reprezentują sobą z goła inne gatunki (kolejno fantasy-horror i superhero). Zatem, ciekawi was, które seriale science fiction warto obejrzeć? Zajrzyjcie do powyższej galerii!

Sonda
Lubisz seriale science fiction?

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6