The Office PL: 5 powodów, dla których serial jest o niebo lepszy, niż zakładali hejterzy

2022-03-24 18:55 Natalia Nowecka
The Office
Autor: Materiały Prasowe

"The Office PL" powróci z 2. sezonem i z tej okazji postanowiliśmy udowodnić wam, że polska wersja kultowego serialu rzeczywiście jest produkcją wartą uwagi. Niezależnie od tego, co twierdzili rozwścieczeni internauci.

"The Office PL" to ciekawy przypadek serialu, na który spadła OLBRZYMIA krytyka, zanim jeszcze ktokolwiek miał szansę obejrzeć choćby pierwszy odcinek. Dlaczego? Powodów było kilka. Po pierwsze - polskie wersje zagranicznych produkcji (czy to filmów, czy seriali) nie cieszą się zbyt dużym uznaniem (zazwyczaj zasłużenie). Z miejsca uznano zatem, że polska wersja kultowego serialu okaże się kolejną szmirą.

Po drugie - "The Office" to, jak już wspominałam, dzieło kultowe, które na przestrzeni lat zaskarbiło sobie miłość milionów widzów na całym świecie (i mam tu na myśli zarówno oryginał UK, jak i wersję US). A świętości się przecież nie tyka (prawda?). I wreszcie po trzecie - polski naród ma hejterstwo we krwi.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie seriale, których nie musimy się wstydzić. TOP10 tytułów, które zachwyciły cały świat!

The Office PL: 5 powodów, dla których warto obejrzeć serial

Dziś postanowiliśmy zwrócić się do tych z was, którzy nie mieli jeszcze styczności z "The Office PL" i przekonać was, iż w rzeczywistości jest to serial wart uwagi i owszem - jest o niebo lepszy, niż zakładali hejterzy.

The Office PL = dobry humor

Choć nie obyło się bez kilku potknięć, "The Office PL" jest naprawdę zabawnym serialem. I to nie zabawnym w stylu rubasznego humoru rodem z produkcji Patryka Vegi, czy czerstwych żartów z polskich komedii romantycznych

The Office PL = dobre aktorstwo

Nie mówimy tu oczywiście o występach godnych nagrody Emmy, ale wierzcie mi - aktorzy z "The Office PL" dobrze czują się w swoich rolach, co po prostu widać na ekranie. Na szczególe wyróżnienie zasługują Piotr Polak w roli zidiociałego, ale całkiem uroczego w swojej głupocie Michała Holca, oraz Adam Woronowicz, którego pokochacie jako zakochanego w swojej ojczyźnie Darka.

The Office PL = ciekawi bohaterowie

Choć większość postaci przewijających się przez ekran ma za zadanie was po prostu wku*wiać (i udaje im się to w całej rozciągłości), mamy tu do czynienia z plejadą dość ciekawych indywiduów. I są to zarówno bohaterowie stanowiący polskie wersje tych zagranicznych, jak i ci napisani specjalnie na potrzeby "The Office PL".

The Office PL = angażująca fabuła

Choć w gruncie rzeczy oglądamy perypetie przegrywów życiowych, którzy bez powodzenia usiłują sprawdzić się w swojej pracy (lub po prostu przeżyć w niej kolejny dzień) to ich los rzeczywiście nas obchodzi, a każdy kolejny odcinek włączamy z autentycznym zaciekawieniem.

The Office PL = hołd dla pierwowzoru z domieszką polskiego sznytu

"The Office PL" jest polską wersją "The Office US" (bo to na nim głównie wzorowali się twórcy), ale nie kopiuje świętości w sposób bezmyślny. Znajdziemy tu bardziej lub mniej dosłowne nawiązania, a nawet odtworzenie określonych sytuacji w stosunku niemalże 1:1. Nie zmienia to jednak faktu, iż "The Office PL" to przede wszystkim POLSKI serial, opowiadający o POLAKACH ze wszystkimi ich zaletami i przywarami. Wszyscy fani Darka z pewnością się ze mną zgodzą.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie seriale, które nie były kręcone w Warszawie. Wyszło o wiele lepiej niż w stolicy

Sonda
Podoba Ci się serial "The Office PL"?

The Office PL sezon 2: kiedy premiera?

Oficjalnie ogłoszono, że "The Office PL" doczeka się 2. sezonu. Na obecną chwilę nie wiemy jednak, kiedy znów ujrzymy ekipę Kropliczanki. Ujawniono jedynie, iż premiera odbędzie się jeszcze w 2022 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie seriale 2022. Najciekawsze produkcje, na które warto czekać!

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE