Furioza 2 powstanie! Film z Damięckim doczeka się aż dwóch kontynuacji!

2022-12-07 13:44 Leon Pietrzak
Furioza
Autor: Materiały prasowe Kino Świat

Chuligańska ferajna powróci na ekrany! Słynna "Furioza", która najpierw miała premierę w kinie, a później na platformie Netfliksa, doczeka się kontynuacji. Streamingowy gigant zapowiada, że stworzy nie tylko jeden film, a dwa filmy!

Furioza zadebiutowała w październiku 2021 roku na wielkich ekranach. Film Cypriana T. Olenckiego odbił się szerokim echem i przyciągnął pokaźną liczbę widzów na sale kinowe. Jeszcze większą popularność pojawiła się w momencie, kiedy tytuł trafił do biblioteki Netfliksa. Produkcja momentalnie skradła serca widzów nie tylko z Polski, ale równiez innych zakątków świata. Włodarze platformy postanowili zainwestować w kilka nowych projektów w kraju nad Wisłą, a jednym z nich będzie właśnie Furioza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Furioza - obsada i szokujące metamorfozy aktorów. Damięcki, Książkiewicz, Banasiuk

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Furioza 2 powstanie

Netflix ogłosił, że zrealizuje dwa filmy z serii Furioza. Wszystkie kontynuacje pojawią się bezpośrednio na platformie i wszystko wskazuje na to, że nie będą miały premiery kinowej. Za kamerą ponownie stanie Cyprian T. Olencki, który był odpowiedzialny za pierwszą odsłonę. Na fotelu producenta zasiedli Magdalena Szwedkowicz i Marcin Zarębski. Współautorem Furiozy był również Tomasz Klimala, ale scenarzysta nie będzie pracować przy nadchodzących produkcjach. Data premiery nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.

Założyciel Netfliksa spotkał się z Andrzejem Dudą

W grudniu 2022 pojawił się w Polsce Reed Hastings - szef platformy Netflix. Mężczyzna spotkał się w Pałacu Prezydenckim z Andrzejem Dudą, by porozmawiać o zaangażowaniu polskiego oddziału w rozwój lokalnej branży kreatywnej i przyszłych inwestycjach. Przypomnijmy, że we wrześniu tego samego roku otworzono pierwszy polski oddział firmy w naszym kraju. Według informacji prasowych, Netflix przeznaczył aż 400 mln złotych w polskie filmy i seriale. Hastings wspomina, że ponownie zainwestuje środki, by pokazać polskie tytuły na całym świecie.

"Cieszę się, że mogę znowu być w Polsce. Kiedy byłem tutaj w 2016 roku, dopiero lokalizowaliśmy Netflix na polskim rynku. Dzisiaj mamy już na koncie produkcję ponad 30 polskich filmów i seriali, w tym takie hity jak Wielka Woda i Broad Peak, które pokochały miliony widzów nad Wisłą i nie tylko. Chcemy dalej inwestować w Polsce i wspólnie łączyć siły z lokalną branżą kreatywną w pracy nad kolejnymi tytułami, tak aby polskie produkcje miał okazję poznać cały świat" - wspomina Reed Hastings, prezes Netflix

Sonda
Czy powstanie drugiej części FURIOZY, to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE