Filmy, które zainspirowały ludzi do popełnienia zbrodni. 5 przerażających przypadków

2023-04-10 20:42

Filmy pobudzają naszą wyobraźnię, skłaniają do przemyśleń, a czasem... popychają do najobrzydliwszych zbrodni. Które popularne produkcje zainspirowały prawdziwych morderców? Niektóre przypadki mogą was zaskoczyć.

Często mamy do czynienia z filmami (najczęściej horrorami lub mrocznymi thrillerami), których twórcy inspirowali się autentycznymi zbrodniami. Tak było chociażby w przypadku "Psychozy", "Mileczenia owiec" i "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", za kanwę dla których posłużył osławiony seryjny morderca Edward Gein. Historia zna jednak kilka(dziesiąt) przypadków odwrotnych - gdy to znana hollywoodzka produkcja zainspirowała kogoś do popełnienia bestialskiego czynu.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej traumatyzujące filmy w dziejach kina. Po ich obejrzeniu już nigdy nie będziesz tym samym człowiekiem

Filmy, które zainspirowały ludzi do popełnienia zbrodni

W naszej galerii (zamieszczonej w górnej części artykułu) znajdziecie 5 najbardziej przerażających przypadków prawdziwych zbrodni inspirowanych filmami. Choć przodują tu rzecz jasna horrory, znalazło się też miejsce dla thrillerów, a także... opowieści o wampirach. Zdziwieni? Poczekajcie aż poznacie kulisy tych wydarzeń.

ZOBACZ TAKŻE: Filmy tak popaprane, że nie obejrzycie ich do końca. Podejmiecie wyzwanie?

Sonda
Jakie horrory najczęściej oglądasz?

QUIZ: Horrory w PRL-u. Tak strasznego quizu jeszcze nie było

Pytanie 1 z 10
W „Dziecku Rosemary” Polańskiego z 1968 r. hybryda szatana i człowieka ma cechy fizyczne:

ZOBACZ TAKŻE: Filmy tak skandaliczne, że ZAKAZANO ich w wielu krajach