Szokujące

Filmy tak skandaliczne, że zakazano ich w wielu krajach

2024-03-25 18:26

Filmy z założenia mają wzbudzać w odbiorcach silne emocje, w tym te negatywne. W końcu horrory stoją na strachu, a melodramaty na przejmującym smutku. W historii kina zdarzyło się jednak kilka przypadków produkcji, które swoją treścią tak oburzyły opinię publiczną, że w wielu krajach zakazano wręcz ich wyświetlania. Oto 6 absolutnych rekordzistów.

Czy zakazywanie wyświetlania określonych filmów ma jakikolwiek sens? W końcu zakazany owoc kusi najbardziej, a okrzyknięcie jakiejś produkcji tak skandaliczną, że nie nadającą się wręcz do pokazania widzom, brzmi bardziej jak najlepsza forma promocji, nie przysłowiowy odstraszacz.

Niezależnie jednak od tego, czy tego typu praktyka ma jakikolwiek sens, historia kina zna wiele przypadków filmów tak oburzających, że z wielu krajach zrezygnowano z ich dystrybucji. Dziś wyłoniłam dla was 6 absolutnych rekordzistów. Kto wiedzie prym na tym polu?

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej traumatyzujące filmy w dziejach kina. Po ich obejrzeniu już nigdy nie będziesz tym samym człowiekiem

Filmy tak skandaliczne, że zakazano ich w wielu krajach

W poniższej galerii znajdziecie 6 filmów, które zostały zakazane w największej ilości krajów. Co ciekawe, choć znajdują się tu przede wszystkim horrory gore, które porażają naturalizmem, brutalnością i dosadnymi scenami niewyobrażalnego okrucieństwa, na liście widnieją również dzieła, które dziś uchodzą za kultowe. W końcu skandal często idzie w parze z popularnością, nieprawdaż?

ZOBACZ TAKŻE: Filmy tak popaprane, że nie obejrzycie ich do końca. Podejmiecie wyzwanie?

Sonda
Lubisz oglądać drastyczne filmy?
Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8