Krwiopijcy w najlepszym wydaniu [TOP5]

i

Autor: materiały prasowe

Najlepsze filmy i seriale o wampirach. Krwiopijcy w najlepszym wydaniu [TOP5]

2022-04-14 16:25

Wampiry na stałe zakorzeniły się w popkulturze, a filmowcy ochoczo sięgają po tematykę krwiopijców, co rusz racząc nas bardziej lub mniej udanymi interpretacjami tych niezwykłych istot. Dziś wyłoniłam dla was 5 absolutnie najlepszych produkcji o wampirach, jakie widziało dotąd kino.

Wampiry nas fascynują. Jest w nich coś pociągającego, tajemniczego i przerażającego, acz w ten ekscytujący sposób. Nic zatem dziwnego, że na przestrzeni lat powstał cały zastęp filmów i seriali ocierających się o tematykę krwiopijców w ten, czy inny sposób. Jedne produkcje ukształtowały to, jak dziś wyobrażamy sobie wampiry, inne zaś zredefiniowały to pojęcie, wprowadzając do gatunku liczne zmiany i powiew świeżości. Którym sztuka ta wyszła najlepiej?

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale grozy. TOP5 horrorów w odcinkach, które przerażą absolutnie każdego

Najlepsze filmy i seriale o wampirach - TOP5

Z okazji zbliżającej się premiery serialowej adaptacji "Wywiadu z wampirem", postanowiłam pochylić się nad dotychczasowymi dokonaniami filmowców w tej materii i wyłonić dla was 5 absolutnie wybitnych filmów i seriali o wampirach, które nie tylko nas zachwyciły, ale w niektórych przypadkach zmieniły też oblicze kina. 

O jakich produkcjach mowa? Odpowiedź znajdziecie w poniższej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Najważniejsze seriale XXI wieku. TOP5 produkcji, które zmieniły oblicze telewizji

Sonda
Lubisz produkcje o wampirach?