Top Of The Top Sopot Festival

i

Autor: AKPA

Wydarzenia

Top Of The Top Sopot Festival - czym różni się od SuperHit Festiwalu i KFPP w Opolu?

2023-08-21 17:01

Top Of The Top Sopot Festival to jeden z festiwali, który co roku odbywa się w sopockiej Operze Leśnej. Lato to czas, kiedy odbywa się dużo podobnych imprez i widzowie mogą nie rozumieć, czym się od siebie różnią. Jaka jest różnica między Top Of The Top Sopot Festival, Festiwalem Krajowej Piosenki Polskiej w Opolu, a polsatowskim SuperHit Festiwal?

Top Of The Top Sopot Festival pod aktualną nazwą istnieje od 2012 roku. Wtedy realizacją wydarzenia zajmowała się Telewizja Polsat. Od 2016 roku festiwal regularnie pokazywany jest na antenie TVN. Jednak czym tak naprawdę jest Top Of The Top Sopot Festival? Jest to nowa nazwa słynnego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, który powstał w latach 60. XX wieku i był imprezą, podczas której realizowany był konkurs Interwizji. Festiwal ten słynie z kultowej nagrody w postaci Bursztynowego Słowika. Aktualnie formuła wydarzenia znacznie się zmieniła. O statuetkę walczą głównie polskie gwiazdy, a same koncerty służą też jako przegląd hitów oraz hołd dla zasłużonych artystów. Jaka jest różnica w porównaniu do innych znanych festiwali w Polsce?

Rafał Brzozowski wygrał Premiery w Opolu

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to najważniejszy festiwal w historii polskiej muzyki. To tam debiutowały największe legendy naszego rynku muzycznego, a Opole uznawane jest za stolicę polskiej piosenki. Na KFPP przyznawane są nagrody w dwóch głównych kategoriach - Premiery (dla najlepszej premierowej piosenki) oraz Debiuty (dla najlepszego nowego artysty).

Polsat SuperHit Festiwal

Polsat SuperHit Festiwal to najnowszy festiwal. Powstał w 2015 roku jako ekskluzywny festiwal Telewizji Polsat. Najważniejsze są dwa dni imprezy - Koncert Platynowy oraz Radiowy Przebój Roku. Festiwal w głównej mierze jest przeglądem najlepiej sprzedających się piosenek oraz utworów najchętniej granych przed stacje radiowe w danym roku.

Listen on Spreaker.