Opole 2023

i

Autor: AKPA

Opole 2023

Opole PREMIERY 2023 - kto wygrał? Widzowie znakomicie ich znają!

2023-06-10 22:57

Festiwal Opole 2023 to największe wydarzenie muzyczne w Polsce, którego tradycja sięga do 1963 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy zorganizowano konkurs na najlepszą piosenkę polską. To właśnie tam debiutowało wielu artystów, którzy robią teraz zawrotną karierę. Na opolskiej scenie, przez lata, pojawiały się największe gwiazdy polskiej muzyki. W tym roku było podobnie. Kto wygrał Koncert Premier? Sprawdziliśmy!

Opole Premiery 2023 - wyniki, czyli to, co interesuje wszystkich fanów muzyki i jednego największych i najważniejszych festiwali w naszym kraju. Drugi dzień 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej rozpoczął się od wyjątkowego koncertu, podczas którego poznaliśmy wszystkich uczestników, i ich muzyczne propozycje, które mają szanse stać się hitami tego lata. Koncert Premier na festiwalu w Opolu 2023, w reżyserii Cypriana Ziąbskiego, poprowadził Mateusz Szymkowiak i Tomasz Kammel. Gościnnie na scenie pojawił się również zespół Zakopower oraz Karolina Lizer. Przez lata, na opolskiej scenie występowały największe gwiazdy naszego kraju. W tym roku nie mogło być inaczej. W amfitearze prawdziwe show zrobił m.in. Rafał Brzozowski z utworem W pokoju hotelowym, Sara Chmiel i Gromee ze znakomitym kawałkiem Ty i ja, Łukasz Drapała, który przedstawił swoją propozycję pt. Jeszcze jestem, Iwaneczko z utworem Miłość i Anastazja Maciąg, której kawałek pt. Moment porwał opolską widownię. Nie zabrakło również Mezo i Libera z kawałkiem Jakie masz dziś plany, Seiberta i jego Niby tak, niby nie, ale także Anny Sokołowskiej z kawałkiem Jesteś przy mnie, Znakomitej Haliny Mlynkowej, która wraz z Tulią zaprezentowała kawałek Przerwany oraz Dominika Dudka z utworem Idę. 

Festiwal Opole 2023 PROGRAM - kto i kiedy wystąpi? Gwiazdy w Opolu 9-10-11.06.2023

Doda na gorąco po występie w Opolu. Kara TVP nie była adekwatna?

Opole Premiery 2023 - uczestnicy

  • Rafał Brzozowski - „W pokoju hotelowym”
  • Sara Chmiel x Gromee - „Ty i ja”
  • Łukasz Drapała - „Jeszcze jestem”
  • Iwaneczko - „Miłość”
  • Anastazja Maciąg - „Moment”
  • Mezo x Liber - „Jakie masz dziś plany”
  • Seibert - „Niby tak, niby nie”
  • Anna Sokołowska - „Jesteś przy mnie”
  • Tulia i Halina Mlynkova - „Przerwany”
  • Dominik Dudek - „Idę”, zwycięzca 13. edycji „The Voice of Poland”

Opole DEBIUTY 2023 - WYNIKI. Kto wygrał Debiuty?

Opole Premiery 2023 - kto wygrał?

Wiemy już, kto wygrał Premiery w Opolu 2023! Na scenie pojawili się znakomici artyści, którzy swoimi muzycznymi propozycjami poderwali opolską widownię do tańca oraz dostarczyli jej masę emocji. Decyzją jury zwycięzcą został Rafał Brzozowski. Nagrodę Stowarzyszenia ZAiKS za najlepszy tekst otrzymał Mezo i Liber. Z kolei za najlepszą muzykę otrzymał Łukasz Drapała. Nagrodę publiczności im. Karola Musioła dostała Tulia i Halina Mlynkowa. Gratulujemy!