Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 - data. Kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja 2021?

Eurowizja
Autor: AP/East News

Konkurs Piosenki Eurowizji to dla milionów ludzi na całym świecie najważniejsze wydarzenie muzyczne. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w Rotterdamie, czyli w tym samym mieście, w którym miała się odbyć Eurowizja 2020. Za pośrednictwem mediów społecznościowych, organizatorzy poinformowali o dokładnych datach oraz miejscu. Szczegółowy harmonogram Eurowizji 2021 poniżej.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 - daty koncertów to coś czego szukają wszyscy fani Eurowizji. Kiedy i gdzie się odbędzie konkurs Eurowizji 2021? Wydarzenie od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Dla milionów ludzi z całego świata to prawdziwe święto muzyczne. Trwające trzy dni wydarzenie ściąga fanów z niemalże każdego zakątku naszego globu. Niektórzy decydują się na przeżycie tych ekscytujących chwil na żywo, inni zaś śledzą przebieg konkursu w telewizji. To właśnie na eurowizyjnej scenie zadebiutowały takie gwiazdy jak ABBA, Celine Dion czy Mans Zelmerlow.

W 2020 roku, ze względu na pandemię koronawirusa, Eurowizja została odwołana. To pierwszy taki przypadek w trwającej ponad sześćdziesiąt lat historii konkursu. Impreza miała odbywać się w Rotterdamie, pod hasłem OpenUp, a nasz kraj miała reprezentować zwyciężczyni 10. edycji The Voice of Poland - Alicja Szemplińska. Jednak później Europejska Unia Nadawców poinformowała, że Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie, w Niderlandach. 

Rafał Brzozowski zdradził „Super Expresowi” swoje plany po powrocie z Eurowizji!

Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 - daty

Na te informacje czekali wszyscy fani Konkursu Piosenki Eurowizji. Za pośrednictwem mediów społecznościowych, organizatorzy wydarzenia poinformowali, że Eurowizja 2021 odbędzie się dokładnie 18, 20 i 22 maja. Jako miejsce, w którym wystąpią wokaliści z całej Europy i nie tylko, ponownie wybrano arenę Ahoy, w której miała się odbywać Eurowizja 2020. Harmonogram koncertów wygląda następująco:

Najnowsze