Eurowizja 2021 - I półfinał 18 maja: kto wystąpi w Ahoy Arena?

Eurowizja 2021
Autor: AP/Associated Press/East News

Wielkie muzyczne emocje dopiero przed nami! Już za moment, bo 18 maja, rozpocznie się długo wyczekiwany przez wszystkich fanów I półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. Sprawdźcie koniecznie, kto tego dnia zaprezentuje się na scenie w Rotterdamie. Zapowiada się wielkie show!

Eurowizja 2021 - I półfinał wystartuje już we wtorek, 18 maja. I choć tego dnia na scenie nie zobaczymy reprezentującego nasz kraj Rafała Brzozowskiego, to bez wątpienia warto sprawdzić, jak wypada konkurencja. Nazywana największym wydarzeniem muzycznym roku Eurowizja trwa właściwie trzy dni. W tym roku zmagania reprezentantów poszczególnych krajów zobaczymy 18, 20 oraz 22 maja. To właśnie tego ostatniego dnia dowiemy się, kto zrobił największe wrażenie na widzach z całej Europy i nie tylko.

W trakcie I półfinału na scenie zaprezentuje się w sumie 16 uczestników, którzy zawalczą o awans do wielkiego finału. Przed publicznością zgromadzoną w Rotterdam Ahoy i przed telewizorami zaprezentują się między innymi The Roop oraz Destiny, których utwory są bardzo wysoko oceniane przez internautów, jak i specjalistów przewidujących wyniki konkursu. Poniżej prezentujemy pełną listę wykonawców, którzy 18 maja staną do walki o zwycięstwo.

Eurowizja 2021 - 1. półfinał: kto wystąpi?

I półfinał Eurowizji 2021 wystartuje punktualnie o godzinie 21:00. Na scenie kolejną będą prezentować się reprezentanci szesnastu krajów. Oto oni:

 1. Litwa - The Roop
 2. Słowenia - Ana Soklič
 3. Rosja - Manizha
 4. Szwecja - Tusse
 5. Australia - Montaigne
 6. Macedonia - Vasil
 7. Irlandia - Lesley Roy
 8. Cypr - Elena Tsagrinou
 9. Norwegia - TIX
 10. Chorwacja - Albina
 11. Belgia - Hooverphonic
 12. Izrael - Eden Alene
 13. Rumunia - ROXEN
 14. Azerbejdżan - Efendi
 15. Ukraina - Go_A
 16. Malta - Destiny 
Eurowizja 2021. Tak Rafał Brzozowski przygotowywał się na Eurowizję 2021
Najnowsze